Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepez’e açık yüzme havuzu
9 Şubat 2015, Pazartesi - 11:17Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, 2014 Mahalli Seçimleri’nde vaat ettiği 70 projeyi, ilçe halkıyla buluşturmaya devam ediyor. Altlıkları hazırlanan birçok projenin temeli, 2015 yılı içerisinde atılıyor.
Yapım aşamasına gelen yatırımlardan bir tanesi de Başkan Tütüncü’nün seçim vaadi olan açık yüzme havuzu projesi oldu. Bu önemli proje, merkezi bir yerde olan ve ulaşım kolaylığı bulunan Fabrikalar Mahallesi’ne yapılacak.
Projesi hazırlanan tesis, 7 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. İhale sürecinin tamamlanmasından sonra, 24x50 cm boyutlarındaki açık yüzme havuzun inşasına başlanılacak.
Başkan Hakan Tütüncü, yüzme havuzu projesinde çocukların kaykay pisti isteğini de karşılayacak. Çocuk oyun alanında bulunacağı tesiste, dinlenme alanları da yer alacak.
7 mahalleye semt spor sahası
Tütüncü, seçim vaadi olan 70 proje arasında yer alan semt spor sahalarını da çocuklarla buluşturuyor. Tam 7 mahalleye semt spor sahası kazandırıyor. Mehmet Akif, Kültür ve Habibler mahallelerine yeni semt spor sahaları inşa edilecek.
Bütünşehir Yasası ile Kepez’in mahalleleri haline gelen Odabaşı ve Kızıllı köylerine de semt spor sahası yatırımı yapılacak. Gazi ile Fatih mahallelerindeki zemini toprak olan, ilçenin şehir kimliğine yakışmayan spor sahaları da modernize edilecek. Projeye hazırlanan semt spor sahaların yapımı bu yıl içerisinde başlayacak. Tesislerde, sentetik çim futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, bisiklet yolu ve yürüyüş parkuru olacak.