Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepez’de Şubat’ta 42 etkinlik
5 Şubat 2015, Perşembe - 10:04Kepez Belediyesi, Şubat ayını dolu dolu geçirten birbirinden değerli 42 etkinlik hazırladı. Tüm sanatseverlerin katılabileceği programlar, 18 tiyatro, 9 sinema, 4 konferans, 3 seminer, 2’şer sergi ve konser, yarışmalardan oluşuyor.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi, Osman Gazi ile Orhan Gazi Semt Konağı’nda ücretsiz olarak sunulacak olan etkinliklerde, ilk olarak 2 Şubat’ta gerçekleştiren Antalya Devlet Opera ve Balesi, ‘Haydi Çocuklar Operaya’ adlı çocuk oyununu sergiledi.
Devlet Tiyatrosundan 2 gösteri
Kepezli tiyatroseverler, bu ay Antalya Devlet Tiyatrosu’nun bir çocuk ve bir yetişkin oyunlarını da ücretsiz izleyecek. Konuk topluluk, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde 16 Şubat’ta ve saat 13.30’da Kahraman Şey adlı çocuk oyununu, 17 Şubat’ta ve saat 20.00’de Daniş Çelebi Çengi Sümbül adlı yetişkin oyununu sahneleyecek.
Koro konserleri
Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı öğrencileri 22 Şubat’ta Türk Halk Müziği Korosu ile konser düzenliyor. 23 Şubat’ta ise Kepez Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, ‘Dünde Bugüne Türk Sanat Müziği’ adlı özel konserini sahneleyecek.
Fotoğraf sergileri
Şubat ayının ilk sergisi, Antalya Arkeoloji Müzesi’nin Perge’de yaptığı antik kazısında çekilen fotoğraflardan oluşuyor. Bu sergi 10- 20 Şubat arasında Erdem Bayazıt Kültür Merkezi fuayesinde gerçekleşecek.
23 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında Selim Özmen ve Ali Akbaba ikilisinin, aynı enstantaneyi hem cep telefonlarıyla hem de dijital fotoğraf makineleriyle çektikleri ‘Instagram Fotoğrafları Sergisi’ oluşturacak.
Liselilerin müzik yarışması
Şubat ayının en renkli etkinliklerinden birisi de, Kepez ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Liselerarası Ses Yarışması Finali olacak. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde finaller 26 Şubat’ta ve saat 20.00’de gerçekleştirilecek ‘Barış Manço Müzik Ödülleri’ finalinde, liseli orkestralar hünerlerini sahneleyecek.