Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepez’den spora dev yatırım
17 Ocak 2015, Cumartesi - 14:19Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seçim kampanyasında vaat ettiği 70 proje arasında yer alan semt spor sahalarını, çocuklarla buluşturuyor. Kepez’i bir spor şehri yapma hedefi ortaya koyan Tütüncü, tam 7 mahalleye semt spor sahası kazandırıyor. Mehmet Akif, Kültür ve Habibler mahallelerine yeni semt spor sahaları inşa edilecek. Bütünşehir Yasası ile Kepez’in mahalleleri haline gelen Odabaşı ve Kızıllı köylerine de semt spor sahası yatırımı yapılacak. Gazi ile Fatih mahallelerindeki zemini toprak olan, ilçenin şehir kimliğine yakışmayan spor sahaları da modernize edilecek.
Hem semt spor sahası hem park
Modern bir ortamda spor yapabilme imkânı sunacak olan tesislerin projeleri tamamlandı. Tesislerde, sentetik çim futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, bisiklet yolu ve yürüyüş parkuru olacak. Semt spor sahaları, oturma alanları, çocuk mobilyaları, açık hava spor aletleri ve peyzajıyla da mahallelere park hizmeti verecek. Her bölgenin her kesimin sporla, tesisle bulaşmasını sağlayacak olan semt spor sahalarının yapımı, ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak.
Kepez spor şehri oluyor
Başkan Hakan Tütüncü, çocukları ve gençleri sokağın kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sağlıklı bir neslin yetişmesi bakımından spora önem verdiklerini söyledi. Kepez’de 100 bine yakın öğrenci olduğunu anımsatan Tütüncü, bu kesimin enerjilerini atabilecekleri en iyi alanın da spor olduğunu kaydetti. Tütüncü, hem çocukların ve gençlerin spor yapabilecekleri alan ihtiyacını karşılamak hem de amatör spora tesis desteği sağlamak amacıyla semt spor sahalarını yatırım programına aldıklarını belirtti. Başkan Hakan Tütüncü, Kepez spor şehri yapma hedefine katkı sağlayacak olan semt sahalarından Türk sporunun altı yapısına önemli yıldızların kazandırılacağının altını çizdi.
Başkan Hakan Tütüncü’nün 1. Döneminde çadır tipi spor salonları, Altınova İlköğretim Okulu, Kanal Mahallesi Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Şafak Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu ile Varsak İlköğretim Okulu\'nun bahçelerine yapılmıştı.