Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Tütüncü TEAMDER’de
15 Ocak 2015, Perşembe - 10:17Toplumsal Ekonomik Araştırmalar Merkezi Derneği’nin bu haftaki konuğu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu.
TEAMDER Başkanı Dr. Ali Yılmaz, kuruluş amaçlarının Antalya odaklı kentsel sorunlara bilimsel yaklaşımlarla çözümler üretmek olduğunu söyledi.
Ortak projeler üretmek
TEAMDER Başkanı Yılmaz, “ Yönetim kurulumuzun yanı sıra danışma ve çalışma gruplarımızı da oluşturmuş bir STK yapımız var. Fakat; bizi diğer STK’lardan ayıran özelliğimiz siyasi ya da politik yaklaşımlardan uzak, fikir üreten, düşünen, araştıran, kurum ve kuruluşlarla ortak projeler üreterek hayata geçiren bir STK olmamızdır. Bu düşüncelerle de Kepez Belediyesi ile ortak gerçekleştirebileceğimiz projeleri ve fikirlerimizi paylaşmak istiyoruz.” dedi.
Ortak projeler üzerinde çalıştay
Kepez Belediyesi olarak birlikte ortak akıl yoluyla projeleri hayata geçirebilmenin mutluluğunu yaşamak istediğini ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü; “Ortak projeler üzerinde çalıştaylar yapılabilir. Bu çalıştayı Antalya genelinde Kepez Belediyesi ve TEAMDER ile birlikte bir kültür hizmeti olarak sunabiliriz. Bunun gibi çeşitli konular, başlıklar belirlenebilir. Dezavantajlı grupların üzerinde yoğunlaşılması, kadınlar, gençler, engelliler, çocuklarla ilgili çalıştaylar gerçekleştirebiliriz. TEAMDER bir düşünce kuruluşu yönünde gayret gösteren ama sadece düşünce kuruluşu olarak kalmayıp, düşünceleri de harekete geçirmek için bir altyapı hazırlamaya çalışan bir kurum olarak görüyorum.” dedi.
Bu çalışmalar yapılabilir
Bu anlamda topluma, kamuya, kamu yönetimlerine ufuk veren tecrübe ve paylaşımla birlikte konferanslar olabileceğini kaydeden Tütüncü, “Arama toplantıları olabilir. Bu anlamda çeşitli çalışmalar yapabiliriz. Bu çalışmalar toplumun teveccühünü kazanır ve çok kişiye ulaşılır. TEAMDER şehrin önemli konularında, şehrin mutabakata vardığı metinlerin hazırlandığı, yol haritalarının ortaya konduğu bir merkez haline gelebilirse, TEAMDER’in hizmet götürdüğü halk ve Antalya şehri istifade eder. Şehir kültürü de böyle oluşur. Bu konularda Kepez Belediyesi’nin imkânları ile sizin imkânlarınızı buluşturduğumuzda, STK’lara bakıştaki zihniyet dönüşümüne de katkı veririz. Bu şehir hafızasına da çok ciddi manada iz bırakmış, imza atmış olur. Birlikte çalışmalar gerçekleştirelim arzusu içerisindeyim.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.