Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Dokuma’daki eserler gün yüzüne çıktı
6 Ocak 2015, Salı - 10:58Dokuma İplik Fabrikası’nın Antalya’ya kazandırılması kapsamında Kepez Belediyesi’nin, 1’ncisini düzenlediği Uluslararası Resim ve Heykel Çalıştayı’nda yapılan eserler, gün yüzüne çıktı.
Küratörlüğünü Melek Günbey’in yaptığı ve geçtiğimiz 27 Aralık’ta başlayan çalıştaya katılan 11 ülkeden 30 sanatçının hazırladığı eserler, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)’nde düzenlenen sergi alanında, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Dokuma’da 365 gün resim, heykel ve sanat
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, heykel ve resim çalışmaları yapan sanatçılarla birlikte sergi açılışını gerçekleştirdi. Kurdeleyi kesen Başkan Tütüncü, “2014 yılında Dokuma’da yeni bir adım attık. 2015 yılında da Dokuma 365 gün resim, heykel ve sanatla dolu günler geçirecek. Dokuma’nın her gün misafirleri olacak.” dedi.
Sanatçılarımızı misafir edeceğiz
Resim ve heykelde sadece Antalya’nın değil, Türkiye’nin en önemli merkezinin Dokuma olacağını kaydeden Başkan Tütüncü, “Sanatçılarımızı hep misafir edeceğiz. Kapılar da halka sonuna kadar açık. Bugün çok özel bir çalışmanın final kısmını gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki senelerde de sergilerimiz ve çalışmalarımız aralık vermeden devamı gelecektir.” ifadesini kullandı.
Dokuma’da eserler yapıp sanatseverlere sunmak
Çalıştıkları yerin çok özel olduğunu belirten küratör Günbey, “Dokuma doğası ve temasıyla sanatçılara ilham verdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün destekleriyle kısa sürede çalışmalarımızı tamamladık. Dokuma’da sanat ve fikirler farklı boyutlara geçebilir. Arzumuz birçok kez daha Dokuma’da eserler yapıp, sanatseverlere sunmak.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Tütüncü ve diğer konuklar sanatçıların eserlerini inceledi. Başkan Tütüncü, eser sahipleriyle tek tek ilgilenip sohbet etti.
11 ülkeden 30 sanatçının katıldığı sergi, 05-30 Ocak tarihleri arasında Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sanat severlerin beğenisine sunulacak.