Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepez daha da yeşillenecek
29 Aralık 2014, Pazartesi - 11:18Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeşil alan yatırımına verdiği önemi 2. iktidarında sürdürüyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Tütüncü’nün, 1. iktidarında 210 âdeti yeni park, 82 tanesi tadilat olmak üzere 1 milyon 638 bin m2 yeşil alan çalışması gerçekleştirilmişti. Bu rakam ile ilçenin belediyecilik tarihinde yeşil alan yatırımı rekoru kırılmıştı.
Kepez Belediyesi, 2014 Mahalle seçimlerinin hemen ardından yeşil alanda yeni bir rekora imza atmak için park ve bahçe çalışmalarına kaldığı yerden devam ettiriyor. Tütüncü’nün 2. döneminde 16 yeni park, 8 de park tadilatı çalışması tamamlandı.
Park yapımının yanı sıra bölgedeki camilere ve okullara temizlik, bakım, onarım hizmeti de götürüldü.
Kepez Belediyesi, 2014’te yeşil alan yatırımına 4 milyon 834 bin lira harcama yaptı.
Kent parkları geliyor
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeni dönemde, her kesime hitap eden, cazibe merkezi olan Kent Parkı, Meşe Kapısı, Seyir Terası, Şehitler Parkı gibi nitelikli, temalı büyük yeşil alanlara yenilerini ekleyecek. Nitelikli yeşil alan yatırımlarından bir tanesi olan Macera Parkı’nın da inşası başladı. Tütüncü’nün, 70 projesinden biri olan Macera Parkı, Kent Ormanı’nın yanında 60 dönümlük alana yapılıyor. Parkta tırmanma duvarı, atlama kulesi, ağaçlar arası ip parkuru, yer oyunları, kaykay pistleri, süs havuzu ve spor alanları olacak.
2015’te 25 park
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2015’te çeşitli mahallelerde 25 yeni park, 15 tane de park tadilatı çalışması yapılmasını yatırım programına aldı. Yeni yılda, hem Kepez’e hem de Antalya’ya hitap edecek büyük alanlardan oluşan kent parkı, mesire alanı gibi yeşil alan düzenlemeleri de gerçekleştirilecek.