Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Gecekondu gitti modern cadde geldi
17 Aralık 2014, Çarşamba - 15:38Başkan Hakan Tütüncü döneminde açılan ve merhum Bakan Fatin Rüştü Zorlu’nun isminin verildiği caddede, sıcak asfalt, orta refüj ve yağmur suyu drenaj çalışması yapılıyor.
Çalışma yapılan cadde, Hüsnü Karakaş Mahallesi’ndeki Güneş ve Kır Çiçeği caddeleri birbirine bağlıyor. Caddedeki imarlı yol üzerindeki gecekondulardan dolayı 2009’a kadar kapalıydı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, göreve başlar başlamaz, ilçeye şehir kimliği kazandırmak ve imara uygun yapılaşmanın önünü açmak amacıyla kapalı imarlı yolları açmaya başlamıştı. Bu kapsamda Güneş ve Kır Çiçeği caddelerini birbirine bağlayan cadde, tapuları verilen onlarca gecekondu yıkılarak, 2010’da açılmıştı. Kepez Belediye Meclisi de 2013’te yeni caddeye, 27 Mayıs askeri darbesi sonrası idam edilen dönemin Dışişleri Bakanı merhum Fatin Rüştü Zorlu’nun ismini vermişti. Yine geçtiğimiz yıl, caddenin güneyinde 47 dönümden oluşan Kepez’in en büyük parklarından bir tanesi inşa edilmişti.
1 milyon 500 bin lira harcandı
Başkan Tütüncü’nün 2. döneminde ise Fen İşleri Müdürlüğü, Fatin Rüştü Zorlu Caddesi’nin tüm alt ve üst yapı eksikleri tamamlanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü, caddenin asfalt alt yapı hazırlıkları tamamlanan bölümünde sıcak asfalt çalışması başlattı. 1400 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki yola, 8 bin ton sıcak asfalt dökülecek. Caddenin, yapımı süren orta refüjünde ise 3 bin metre TCK tipi bordür ve 1000 m2 parke kaldırım taşı kullanılacak. Caddenin, Kır Çiçeği Caddesi ile olan yağmur suyu drenaj bağlantısı da gerçekleştiriliyor. Caddede, elektrik iletim hatları da yer altına alındı.
Kepez’deki şehirleşmenin en güzel örneğin yaşandığı cadde, yapımı süren Sütçüler Devlet Hastanesi’ne ve İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne ulaşımı sağlıyor.
Caddenin yapım maliyeti yaklaşık 1 milyon 500 bin lira oldu.