Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepez’de Şeb-i Arus
12 Aralık 2014, Cuma - 11:38Kepez Belediyesi ve Antalya Konyalılar Derneği tarafından 17 Aralık’ta Kepez Belediyesi Turgut Özal Kapalı Spor Salonu’nda (Kepez Arena) Konya Mevlana Sema Grubu eşliğinde, Mevlana Celaleddin Rumi`nin, düğün günü dediği ahrete intikalinin 741. Yıldönümü olan Şeb-i Arus töreni düzenlenecek.
Rumi`nin, sevgiliye (Allah`a) kavuşma günü olarak gördüğü ve düğün gecesi dediği Şeb-i Arus törenini, bu yılda manevi bir coşku ile kutlayacaklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Mevlana Celaleddin Rumi`nin, Anadolu`nun en önemli maneviyat önderlerinden birisidir. Antalya, önemli bir Anadolu Selçuklu şehridir. Bu nedenle Selçuklu Devleti`nin, en önemli bilgelerinden bir tanesi olan Hz. Mevlana`yı, vuslatının seneyi devriyesi olan 17 Aralık gününde Kepez`de güzel bir şekilde kutlayacağız. Tüm Antalyalıları, Kepezli hemşerilerimizi bu kutlu güne davet ediyorum” dedi.
Şeb-i Arus Vuslatın 741. Yıldönümü, 17 Aralık Çarşamba günü saat 20.00’da Kepez Belediyesi Turgut Özal Kapalı Spor Salonu’nda, Konya Mevlana Sema Grubu’nun eşliğinde kutlanacak.