Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Engelleri sevgi ile aştılar
8 Aralık 2014, Pazartesi - 15:30Kepez Belediyesi’nin, engelsiz bireylerin, engellilerin günlük yaşamda çektiği sıkıntıları yaşayarak öğrenmeleri amacıyla başlattığı ve bu yıl 3. düzenlediği Engeliniz Engelimizdir Projesi sona erdi.
Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği proje kapsamında 40’ı bedensel ve zihinsel, 40’ı da engelsiz olmak üzere 80 öğrenci bir araya getirildi. Engelli bir öğrenci ile engelsiz bir öğrencinin eşleştirildiği proje, Aralık Dünya Engelliler Günü’nde başladı.
Bir otelde kalan öğrenciler, 4 gün boyunca birlikte çeşitli spor, sosyal ve kültürel etkinlikleri yaparak hem eğlendiler hem de engellerin sevgi ve paylaşımla aşılabileceğini gösterdiler.
Örnek bir eğitim projesi
Projenin 1. günü Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile bir araya gelen öğrenciler, daha sonra Antalya Akvaryum\'u gezdiler ve sinemaya gittiler. 2. gün Oyuncak Müzesi’ni ve Biyoloji Müzesi’ni ziyaret eden öğrenciler, Kent Ormanı’nda paintbal, bir alışveriş merkezinde ise bowling oynadılar. Projenin 3. gününde lunaparka ve at çiftliğine giden öğrenciler akşam ise otelde düzenlenen animasyonu izlediler. Öğrencilerin vedalaşması ve kaldıkları otelden ayrılmalarının ardından Engeliniz Engelimizdir Projesi’nin 3. tamamlanmış oldu. Proje ile engelsiz öğrencilerin, engellilerin sosyal yaşamda yaşadıkları zorlukları yaşayarak öğrenirken, engelli öğrenciler de sevgi ve paylaşımla eğlence hayalini gerçekleştirdiler.
Projenin tamamlanmasının ardından bir açıklama yapan Başkan Hakan Tütüncü, “Bir eğitim ve sosyal sorumluluk çalışması olan bu proje, engelli vatandaşlarımızın hayatını biraz daha yakından tanımaya, kalplerin, gönüllerin birbirine daha da yaklaşmasına, birbirlerine sevgiyle bağlanmamıza katkı sağlamıştır.” ifadesini kullandı.