Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepezi sağlık merkezi haline getireceğiz
28 Kasım 2014, Cuma - 17:45Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Mehmet Nuri Bozdemir ile Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Selim Hacısaloğlunu ziyaret ederek, Kepezde gerçekleştirilen sağlık çalışmaları ve projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
İlk olarak Eğitim Araştırma Hastanesi Müdürü Mehmet Nuri Bozdemiri ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, evde bakım hizmetindeki desteklerinden dolayı da Müdür Bozdemire teşekkür etti.
Yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Mehmet Nuri Bozdemir, Kepez bölgesindeki yatırım ve çalışmaları dikkatle takip ettiklerini ve başarılı çalışmaları takdirle izlediklerini belirtti.
Çalışmaya devam edeceğiz
Kepezde birçok alanda çalışmalar yaptıklarını fakat önem sırasında sağlık çalışmalarının ilk sırada yer aldığını ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Bu nedenle kültür, sanat, spor, yol, park çalışmalarımızın yanında sağlık alanındaki yatırımlarımızla da vatandaşlarımıza her hizmetin en güzelini vermek için gece, gündüz demeden çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Sağlık hizmetinden bazı nedenlerinden dolayı yararlanamayan vatandaşlarımızın özellikle yaşlılarımızın Evde Sağlık Hizmeti alması projemize verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. dedi.
Daha sonra Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Selim Hacısalihoğlunu ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezde yapılacak olan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.
Kepeze hizmet verecek
Kepezde yapımı devam eden sağlık yatırımları hakkında görüşen Başkan Tütüncü; Sütçüler bölgesine inşa edilen ve ihale bedeli 75 milyon lira tutan, Kepez Sütçüler Devlet Hastanesinin inşaatı olanca hızıyla devam ediyor. Hastanemiz, 12 adet ameliyathanesiyle, acil servis, poliklinikler, hasta yatak blokları, yoğun bakım birimleri, laboratuarlar, teşhis üniteleri ile Kepezimize hizmet verecektir.
Proje Göçerler Mahallesine yapılacak
Sağlık Bakanlığının şehir hastaneleri adına verdiği projede pilot bölge olduğunu belirten Tütüncü, sözlerini şöyle tamamladı, Proje, Göçerler Mahallesine yapılacaktır. Devlet hastanesi işlevini yerine getirecek şekilde Genel, Onkoloji, Kadın-Doğum-Çocuk, Kardiyovasküler Cerrahi, Psikiyatri olmak üzere toplam 1000 yataklı ve bin 500 dönümlük alanda 5 hastane aynı yerde hizmet verecektir. Ayrıca; Antalya Sağlık İl Müdürlüğünce yapılacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, başta Ahatlı Mahallesi olmak üzere bütün Antalyalılara hizmet verecektir. 50 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ihalenin tamamlanmasının ardından inşaat çalışmalarına başlanacaktır.
Başhekim Hacısalihoğluda sağlık yatırımlarının önemine değinerek, çalışmalarından dolayı Başkan Tütüncüye teşekkür dileklerini sundu.