Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
İnsanlarımız özgür bir şekilde konuşuyor
25 Kasım 2014, Salı - 19:29Gazeteci Nagehan Alçı, Cumhuriyet ve Yeni Türkiye isimli konferansta, ülkede yaşanan gelişmeleri Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)nde seyirciyle paylaştı.
Kepez Belediyesi Kasım Ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Gazeteci Nagehan Alçı, Cumhuriyet ve Yeni Türkiye isimli konferansta, ülkede yaşanan gelişmeleri Antalyalılara anlattı.
Cumhuriyet ve Yeni Türkiye isimli konferansı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda Antalyalı izledi.
Türkiyede bir çok gelişme var
Genel itibariyle iki noktaya değinen Nagehan Alçı, Türkiyede bir çok gelişme var. Bunların bir çoğunu alkışlayabilirsiniz, bir kısmına yanlış diyebilirsiniz. Ama bir gelişme var ki bir vatandaş olarak kendi iradesini yönetimde görmek isteyen siyasi tercihiniz yansıtılmış olur. Ama bir vatandaş olarak sizin yönettiğiniz bir ülke olmasını istiyorsanız, bir olumlu gelişmenin hakkını teslim etmemiz gerekir. dedi.
Bu mücadele başarıyla kazanıldı
Alçı daha sonra şunları söyledi, Türkiyede son on yıl gibi görülüyor. Esasen son altı-yedi yıldır karşı çok ciddi bir mücadele verildi. Bizlerin, sivil vatandaşların iradesinin üzerinde bir güç aslında bu ülkenin sahibi olduğunu iddia ediyordu. Keyfi bir şekilde isterse siyasetin yani benim, senin, onun oyunu aslında askıya alarak partileri geçersiz ilan ediyordu. Liderleri korkutuyordu. Darbe yapacağım diye tehdit ediyordu ve darbe yapıyordu. Bunun korkunç örneklerini yaşadık. Dolayısıyla siyasetin karsısındaki vesait odaklarına karşı ciddi bir mücadele vardı ve bu mücadele başarıyla kazanıldı.
Özgür insanların ülkesi olacaktır
Nagehan Alçı konuşmasını şu sözlerle tamamladı, Bugün itibariyle ve bence bu çok önemlidir. Bundan sonra siyasetin yolu açılmıştır ve siyasetin yolu açıldıktan sonra her türlü sesin duyulabildiği özgür insanların ülkede konuşabildiği özgür insanların ülkesi olacaktır Türkiye.