Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Gülveren`in de okul ihtiyacı karşılanıyor
20 Kasım 2014, Perşembe - 17:08Mahallelerin okul taleplerini bir, bir karşılayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gülveren Mahallesi`ne de yeni bir okul binası kazandırıyor.
Başkan Hakan Tütüncü`nün, daveti üzerine Gülveren Ortaokulu ve Sefa Akın Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile Kepez Belediyesi`ni ziyaret etti.
Öğrenciler, ilk önce belediyenin fen işleri, park ve bahçeler, imar, emlak, zabıta gibi müdürlüklerini gezerek, yerel yönetim çalışmalarının nasıl yapıldığını yerinde gördüler. Öğrenciler, başkanlık makamını ve nikah salonunu gezdikten sonra meclis salonunda Başkan Tütüncü ile bir araya geldiler.
Çalışmayı seviyorum
Tütüncü, meclis salonundaki buluşmada sohbet ettiği öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı. Tütüncü, bir öğrencinin, başarınızın sırrı nedir, sorusuna ise şu cevabı verdi: "Başarının temelinde çok çalışmak vardır. Çalışmayı çok severim. Çalışmaktan, iyi şeyler üretmekten mutluluk duyan birisiyim. Mutlu olursanız daha çok çalışırsınız. Daha çok çalışınca da başarı geliyor.
Modern ve rahat eğitim imkanı
Eğitim alanındaki çalışmalara büyük önem verdiklerine işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte Gülveren Mahallesine yeni okul kazandıracaklarını açıkladı. Gülveren Ortaokulu`nun çok kalabalık olmasından dolayı bölgede yeni bir okula ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapan Tütüncü, "Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı ile Gülveren Kapalı Pazarı`nın yanına güzel bir okul kazandırıyoruz. Okul hizmete girince Gülveren Ortaokulu`nun kalabalık hali ortadan kaldıracağız ve çocuklarımıza rahat ve modern bir ortamda eğitim-öğretim imkanına sunacağız." ifadesini kullandı.
Başkan Tütüncü, son dönemde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kepez`e 15 e yakın yeni ve nitelikli okul kazandırdıklarını da sözlerine ekledi.
Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından öğrencileri, Vehbi Vakkasoğlunun Çanakkale Aslanları kitabını ve Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT)nun Çizmeli Kedi adlı çocuk oyununun davetiyesini hediye ederek uğurladı.