Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Karamanlılarla birlikte ve beraberiz
20 Kasım 2014, Perşembe - 16:52Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeşiltepe Mahallesi Namık Kemal Bulvarında bulunan, Antalya Karamanlılar Derneğini ziyaret etti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Karamanlılar Derneğini ziyaret ederek, Ermenek Kömür Ocağı faciasında yaşamları kaybedenler için baş sağlığı diledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, Antalya Karamanlılar Derneği ziyaretine, Kepez Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoyda eşlik etti.
Hemşeri dernekleri hemşeriler arasındaki bağları güçlendirdiklerini ifade eden Tütüncü,Karamanlılar derneği olarak siz hemşerileriniz arasında böylesi bir bağı kurmaya gayret gösteriyorsunuz. Bu çalışmalarınıza ve gayretlerinize her türlü desteği vermek istiyorum. Her zaman bugüne kadar olduğu gibi sizin yanı başında, birlikte ve beraberiz. dedi.
Karamanlı ve Antalyanın halkı adeta et ve tırnak gibi bir bütün olduğunu ifade eden Tütüncü, sözlerine şöyle devam etti, Karaman değince benim için özel olan Karamanoğlu Mehmet Bey, Türkçenin artık yok olmaya başladığı zamanlarda Anadolu topraklarında divanda, dergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmasın demiştir. Fermanını buyurduğu günden itibaren Türk dilinin korunması ve bu topraklarda yaşatılması bakımından çok önemli çok önemli bir çalışma meydana gelmiştir. Dolayısıyla Karaman Oğlu Mehmet Beyin o yiğitliğini, Türk diline, Türkçemize yapmış olduğu hizmeti unutmak, mümkün değildir.
Antalya Karamanlılar Dernek Başkanı Orhan Yüksel, ziyaret anısına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye, üzerinde dil fermanı bulunan Karamanoğlu Mehmet Bey heykeli hediye etti.