Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
KBTye tam not
13 Kasım 2014, Perşembe - 19:04Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT), Haldun Tanerin 1964 yılında yazdığı iki perdelik tiyatro oyunu Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı oyunu sahneledi.
Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), iki perdelik bir oyun olan Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparımı sahneledi.
Kepez Belediye Tiyatrosu, (KBT) Haldun Tanerin 1964 yılında yazdığı, II. Meşrutiyetten 1960lı yılların sonuna kadar olan bir zaman diliminde, Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinde gerçekleşen toplumsal değişimleri iki perde halinde anlatan Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı oyununu sergiledi.
Vicdani ve Efruz adlı iki karakterin yaşam hikayelerini Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde anlatıldığı oyunun yönetmenliğini Abdullah Sürekli, yardımcı yönetmenliğini ise Doğan Korkmaz yapıyor. İstanbulda aynı mahallede doğmuş, aynı okula gitmiş, yaşamları boyunca yolları hep bir yerlerde, bir şekilde kesişecek, hayat koşulları gibi yaşama bakış açıları da farklı olan iki çocukluk arkadaşının çevresinde yaşanan olaylar döngüsünün anlatıldığı oyunun, reji asistanı Derya Bütev, ışık tasarımını Murat Çetinkaya, ses-ışık-efektini Mustafa Uçak ve müziklerini ise Sonay Yener gerçekleştirdi.
Oyunculuklarını, Cengiz Kaya, Faruk Çelik, Abdullah Sürekli, İpek Örgücüler, Fatih Özseçen, Mustafa Samanlı, Hüseyin Yorgancı, Hatice Yalav, Seçkin Güner, Emre İnal, Bilgen Genç, Doğan Korkmaz, Emre Sürekli, Semagül Demir, Demet Güngör, Hakim Tanhan ve Sonay Yenerin yaptığı oyun sonunda, seyirciler gösteriyi ayakta alkışladı.