Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepez sanata doyacak
13 Kasım 2014, Perşembe - 17:30Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Devlet Tiyatrosunu ve Antalya Opera ve Balesini, Kepezde etkinlik yapmaya davet etti. İki kurum, daveti olumlu karşıladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kültür ve sanat alanında işbirliğini konuşmak amacı ile Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT)nu ve Antalya Opera ve Balesi (ADOB)ni ziyaret etti.
Başkan Tütüncü, her iki ziyarette kurum müdürlerine, Kepezin kültür ve sanat şehri olması vizyonuna hız verecek çalışmaları birlikte yapalım, çağrısında bulundu.
Başkan Tütüncü, ilk önce ADT Müdürü Selim Gürata ile biraya geldi. Tütüncü, yaptığı konuşmada bir şehir kimliğinin oluşması bakımından kültür ve sanat faaliyetlerinin önemine dikkat çekti.
EBKM Devlet Tiyatrosu sahnesi olsun
Tütüncü, ADTnin geçtiğimiz sezon Kepezde birkaç tane oyun sahnelendiğini aktardı. Başkan Hakan Tütüncü, Güratadan, bu sezon da Kepezde oyun sahnelemelerini talep eti. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)ni, Devlet Tiyatrosu sahnesi haline getirelim, çağrısı yapan Tütüncü, ADT ile sosyal amaçlı, bölgedeki insanların sosyal, kültürel yapısının gelişimine dönük çalışmalar yapabiliriz. Bir tanesi çocuk oyunu olmak üzere iki oyunun Kepezde sahnelenmesi güzel olacaktır. diye konuştu.
ADT iki oyunla Kepezde
ADT Müdürü Selim Gürata da Kepezde oyun sahnelenmesi davetine, Sevinirim, mutluluk duyarım. cevabını verdi.
Gürata, Aralıktan itibaren bir çocuk oyununu Kepezde, EBKMde sahneleyecekleri duyurdu. Selim Gürata, 2015 Ocaktan sonra ise ADTnin bir oyununu, Kepezlilerle buluşturacaklarını kaydetti.
ATD Müdürü Gürata, Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamındaki bazı oyunları da Kepezde sahnelemek istediklerini aktardı.
Devlet Opera ve Balede Kepeze geliyor
Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra geçtiğimiz Ekim ayında göreve başlayan Antalya Devlet Opera ve Bale (ADOB) Müdürü Aslı Ayana hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Tütüncü, Ayana görevinde başarılar diledi. Başkan Tütüncü, ADOBun bazı temsillerini Kepezde yapmasını arzu ettiklerini dile getirdi.
ADOBun, geçtiğimiz sezon EBKMde sahnelediği TÜRKİYEM adlı müzikalin beğeni ile izlendiğini aktaran Tütüncü, Devlet ve Opera Balesinden, ilköğretim öğrencilerine yönelik 1 piyano 4 solist etkinliğini devam ettirmelerini, bir tanesi çocuklara yönelik olmak üzere her ay iki temsili de Kepezlilerle buluşturmalarını arzu ediyoruz. diye konuştu.
ADOB Müdürü Aslı Ayan da 1 piyona 4 solist etkinliği ile bir çocuk oyunu ve TÜRKİYEM adlı müzikal olmak üzere her ay Kepezde iki etkinlik yapabileceklerini belirtti.
Ziyaretlere, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy da eşlik etti.