Son Haberler
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
Kepezde gıda denetimleri hız kazandı
1 Ekim 2014, Çarşamba - 20:50Kepez Belediyesi Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi gıda güvenliği ve kalitesinin artırımına yönelik denetim ve kontrollere ara vermeden devam ediyor.
Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşlerine bağlı gıda mühendisinden oluşan ekipler, Kurban Bayramı öncesi başta lokum, baklava gibi tatlı üretimi ve satışı yapan imalathaneler ile işyerlerini denetledi.
Üretim alanlarından, vitrinlere kadar tüm detayları inceleyen ekipler, gıda güvenliği ve kalitesinin artırımına yönelik birçok denetim ve kontrolde bulundu. İşyerlerinin bir çoğu sağlıklı olan ilçede, eksiklikleri bulunan imalathanelere ise gerekli düzenlemeler için tutanak tutulup, gün verildi.
Etiketlerin konulması ve bayram öncesi ve bayram sırasında fiyatlarında hiçbir artışın olmaması için dükkan sahiplerini uyaran zabıta ekipleri, tatlı imalathaneleri ve satış yerlerini denetledi. Hijyen koşulların sağlanıp sağlanmadığını denetleyen ekipler, kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk derecelerini de birçok kez kontrol etti.
Kepezde üretilen gıdaların Türk gıda mevzuatına uygun olması için ekiplerin gece gündüz çalıştığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezde üretilen her ürün tüketime uygun olacaktır. Vatandaşlarımızın sağlığına zarar verebilecek bütün engelleri ortadan kaldıracağız. Sağlıkla oynayan iş yerine asla göz açtırmayacağız. dedi.