Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Kepez sağlığın merkezi oluyor
22 Eylül 2014, Pazartesi - 19:43Yükseliş Mahallesinin 30 yıldır süren sağlık ocağı sorununu çözen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Bize güvenenlere hiç bir zaman yüzümüzü dönmedik. Biz gücümüzü halkımızdan aldık. dedi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yükseliş Mahallesinde yapımı tamamlanan Sağlık Ocağını törenle açtı.
Açılışa, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Eşi Dr Ayşe Tütüncü, Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ve mahalle sakinleri katıldı.
Yükseliş mahallesi Aile Sağlığı Merkezinin açılışında bir konuşma yapan Kepez Kaymakamı Savaş, böyle bir modern bir sağlık ocağının her mahallede olmadığını belirtti. Konuşmasına devam eden Tuncer, Kepez bölgesinin neresine bakarsak bakalım. Kepez Belediyemizin eli değdiği apaçık ortada. Aile sağlığı merkezimizin içerisine baktığımız zaman, ne kadar modern olduğu görülüyor.Yükseliş Mahallesi sakinleri uzak yerlerden değil, sağlık hizmeti arama noktasında da çok büyük bir kolaylığa kavuştu. dedi.
Vatandaşlarımızın Hizmetindeyiz
Uzun yıllar yapımı yılan hikayesine dönmüş ve yapılması gereken yerlere başka şeyler yapılmış. Böylesi bir sağlık ocağını vatandaşlarımızın hizmetine verdiklerinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü; Yükseliş Mahallesi bu sağlık ocağı yatırımıyla, çok farklı bir tesise, çok güzel bir esere kavuştu vatandaşlarımıza hayırlı olsun. ifadesini kullandı.
Şapkadan Tavşan Çıkardık
Daha sonra sözlerine şöyle devam eden Tütüncü, 2009 yılında belediye başkanı olduğum zaman Yükseliş Mahallesi başta olmak üzere, Zafer ve Atatürk mahallelerindeki kıymetli hemşerilerimiz, temel sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için bölgelerinin çok uzaklarındaki sağlık ocaklarına gidiyorlardı. Aile hekimleriyle oralarda buluşmak zorunda kalıyorlardı. Bize böyle bir talep geldiğinde önceki dönemlerde sağlık ocakları için ayrılan alanlara farklı tesisler yapılmış, sağlık ocağı hep göz ardı edilmiş durumdaydı. Biz şu an burada belediyemize ait olan bu arazimizi, aile sağlığı merkezini açmak için kolları sıvamıştık. Açamaz dediler. Bu tesis buraya yapılamaz dediler. Yapılsa bile devlet buraya doktor göndermez dediler. Biz bütün bunlarla mücadele ederek, buraya modern bir aile sağlığı merkezini kazandırdık. dedi.
Biz Gücümüzü Halkımızdan Aldık
Biz bize güvenenlere hiç bir zaman yüzümüzü dönmedik diyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Biz gücümüzü hep halkımızdan aldık. Kepezli hemşerilerimize binlerce kez teşekkür ediyorum. Her zaman bizim arkamızda durdular. Her zaman bizim yanımızda oldular. Yükseliş Mahallesi her zaman bizim yanımızda oldu. Zafer Mahallesi ve Atatürk Mahalleside hep bizim yanımızda oldu. Biz buraya uzun uzun nasıl bir sağlık merkezimizi yapacağımızı anlatırken, art niyetli insanlar yapamayacağımızı iddia ediyorlardı. Dedim ki çobanın gönlü olursa tekeden süt çıkartır bizler gönüllü çobanlarız dedim. Buna inanın dedim ve işte şapkadan tavşanı çıkardık. dedi.
Sağlık Ocağı Belediyenin İşi Değil Diye Geri Durmadık
Aile hekimliğinin olduğu bir Türkiyede aile sağlığı merkezi açmak belediyelerin görevi değildir diyen Tütüncü sözlerini söyle devam etti; Sağlık ocağı belediyenin işi değil diye geri durmadık. Biz mücadele ettik ve böyle bir tesisi buraya kazandırdık. Yeni bir adım atmak suretiyle Kepezin farklı noktalarında aynı şekilde aile sağlığı merkezleri açmaya devam edeceğiz. Kuzeyyaka Mahallesi ve Altınova Mahallesi böyle bir hizmetle çok yakın zamanda hizmete kavuşacak. Ve çok yakın zamanda da Altınovada böyle bir aile sağlığı merkezine kavuşacak. Bir çok yerde hukuki engeller karşımıza çıkıyor. Ama biz bu hukuki engellerin hiç birisine takılmadan yolumuza, yolculuğumuza devam ediyoruz. Bize güvenen hemşerilerimizi daha mutlu kılabilmek için daha güzel bir şehirde yaşasınlar diye, gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. dedi.