Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Göçerler cennet bahçesi olacak
17 Eylül 2014, Çarşamba - 18:08Başkan Hakan Tütüncü, 2B Problemini çözdükleri, tapu tahsis işlemlerini başlattıkları ve 1000 yataklı şehir hastanesi yatırımını kazandırdıkları Göçerler ve çevresinin birkaç yıl içerisinde cennet bahçesi haline geleceğini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz hafta sonu ilçe halkıyla bir araya gelmek ve problemlere yerinde çözüm bulmak amacıyla Göçerler Semt Pazarını ziyaret etti.
Başkan Tütüncüye, pazar ziyaretinde Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, meclis üyeleri ve Göçerler Mahalle Muhtarı Nadir Doğan eşlik etti.
Tütüncü, pazardaki tüm tezgâhları gezerek, esnafın ellerini sıktı, taleplerini dinledi. Tütüncü, alışveriş için pazarda bulunan vatandaşlarla da yakından ilgilendi. Tütüncü, vatandaşların dile getirdiği temel belediyecilik hizmetleriyle ilgili problemlerinin çözümü için gerekenin yapılacağını ifade etti. Esnaf ve vatandaşlar, Tütüncünün pazarı birçok kez ziyaret etmesinden, halkıyla iç içe olmasından duydukları sevinci dile getirdiler.
2B ve tapulama sözümüzü tuttuk
Başkan Hakan Tütüncü, ziyaret sonrası Göçerler bölgesinde yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili bir açıklama yaptı. Tütüncü, 2009 seçimlerinde 2B problemini dönemimizde çözme sözü vermiştik. 2B alakalı gerekli çalışmayı yaptık ve 2B problemini çözdük. dedi.
Tütüncü, 2B problemini çözer çözmez 2B alanları dışında kalan belediye ait parsellerde, gecekondusu bulunan hak sahiplerine tapularını verme işlemlerini hızlı bir şekilde başlattıklarını belirtti.
Erenköy, Çamlıbel, Göçerler ve Esentepe mahallelerinde 1000ne yakın hak sahibine tapu tahsisi yaptıkları bilgisini veren Tütüncü, 4 mahallede 660 kişiye işlemlerinin tamamlanmasından sonra tapularının verileceğini kaydetti. Tütüncü, yine bölgedeki üzerinde gecekondu bulunan Hazine ve Vakıf arazilerinin devrinin alınması ve bu arazilerin tapularının hak sahiplerine verilmesi için de çalışma başlattıklarını duyurdu.
2B tapularının verilmesi için de çalışıyoruz
İdari işlemlerin bitmesinin ardından 2B ile ilgili tapuların da hak sahiplerine verilmeye başlanacağı bilgisini veren Tütüncü, şunları söyledi: İdari işlemlerin tamamlanması noktasında üzerimize düşeni yapıyoruz. Bir an önce vatandaşlarımıza tapularını verelim istiyoruz. Defterdarlık nezdinde tapu tahsisiyle ilgili çalışmaları takip ediyoruz. Gerek fiyatlandırma gerekse taksitlendirme konusunda vatandaşlarımızın rahat edeceği her türlü kolaylığı sağlayacak, tedbirlerin alınması için gayret gösteriyoruz.
Bölge cazibe merkezi olacak
Tütüncü, tapu probleminin ortadan kalkması, yapılaşmanın çok farklı bir şekilde gelişmesi ve şehir hastanesi gibi önemli yatırımların yapılması sonrası Göçerler ve çevresinin, 2014-2019 döneminde Antalyanın en önemli cazibe merkezi olacağının altını çizdi.
Geçen dönem bölgenin cazibe merkezi olması yönünde bir kapı araladıklarına işaret eden Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Bu dönem araladığımız kapıdan gireceğiz. Göçerler ve Fatih mahallelerini çok güzel bir cennet bahçesi yapacağız. diye konuştu.
Batı Akdenizin en büyük yatırımı Göçerlere
Göçerlere, hastane müjdesini de veren Tütüncü, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: Türkiyede sadece 17 ilde yapılacak olan şehir hastanelerinin bir tanesi Kepeze, Göçerler Mahallesine inşa ediliyor. 1000 yataklı sağlık kampüsü yapılması muazzam bir yatırımdır. Tek bir hastane değil, çeşitli ihtisas hastanelerinden oluşan, kadın doğum, kemik hastalıkları, onkoloji, çocuk, psikiyatri gibi bulunacağı bir sağlık tesisi yapılacak. Sadece Antalyayı değil, Burdur, Ispartayı da kapsayan Akdenizin batısındaki bölgelere sağlık alanında umut olacak bir yatırımı Kepeze kazandırdık. Tütüncü, Göçerlere komşu Çamlıbel Mahallesinde 24 derslik Anadolu Lisesinin temelini önümüzdeki günlerde atılacağını da ifade etti.
Muhtar hizmetten memnun
Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri de Genç ve çalışkan bir belediye başkanımız olduğu için çok mutluyuz. Esnafı ziyaret ediyoruz, semt pazarlarını geziyoruz. Halkımızla iç içeyiz. Kepezi daha güzel yerlere getirmek için çalışıyoruz. Kepez kazanacak, Antalya kazanacak. ifadesini kullandı.
Muhtar Nadir Doğan da Başkan Tütüncünün, geçtiğimiz dönem mahallenin gelişmesi için gerekli hizmetleri yaptığını anlattı. Doğan, Şehir hastanesi yatırımı, tapu problemlerinin çözümü ve plan revizyonu çalışması bölgeyi zıplatacaktır. değerlendirmesinde bulundu.
Başkan Hakan Tütüncü, Pazar ziyaretin ardından mahalledeki bir kahvehaneye de uğrayarak, vatandaşlarla sohbet etti.