Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Çankayada esaslı yatırım dönemi başlıyor
11 Eylül 2014, Perşembe - 17:07Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2B problemi çözülen Çankaya Mahallesinde, yeni dönemde esaslı yatırımları başlatacaklarını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, hizmet taleplerini yerinde dinleyip çözüm üretmek amacıyla Çankaya Mahallesindeki semt pazarını gezdi. Başkan Tütüncü, birkaç ay önce de ziyaret ettiği pazarda esnafa bol kazanç, vatandaşlara da hayırlı alışverişler dileğinde bulundu.
Esnaf ve vatandaşlar da Tütüncüye bölge ve pazarla ilgili hizmet taleplerini ilettiler. Tütüncü de dile getirilen sıkıntıların çözümü için gerekenin yapılacağını ifade etti.
2Byi çözdük
Tütüncü, 2009 yerel seçimlerinde Çankaya Mahallesine vaat ettikleri 2B probleminin çözümünü 1. döneminde yerine getirdiğini hatırlattı. 2B probleminden dolayı geçtiğimiz dönem bölgede kalıcı yatırımlara ağırlık veremediklerini dile getiren Tütüncü, 2B probleminin ortadan kalkmasıyla birlikte Çankaya Mahallesi sakinlerimizin talep ettikleri, sağlık, eğitim, sosyal ve kültürel alandaki esaslı yatırımları bölgeye kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. açıklamasını yaptı.
Asfalt ve kaldırım tamam
Başkan Hakan Tütüncü, geçtiğimiz dönemde Çankaya Mahallesinin, siteler bölgesindeki tüm sokaklarının sıcak asfaltını ve kaldırımını yaptıklarını belirtti. Tütüncü, Antalyanın ilk seyir terasını da kent merkezinin, Bey Dağlarının ve denizin panoramik izlenebildiği mahallenin güneyindeki Masa Dağına inşa ettiklerinin altını çizdi. Tütüncü, Seyir terasının, Çankaya Mahallesinin prestijini artırdığını da kaydetti.
İlk seyir terası yapıldı
Tütüncü, yeni dönemde de Masa Dağı eteklerindeki yeşil alan düzenlemesi çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. Mahallenin kuzeyinde ve güneyinde yeni yollar açtıklarını anımsatan Tütüncü, önümüzdeki aylarda mahallenin doğu ve batı yakasında yeni yollar açarak bölgeyi şehir merkezine bağlayacaklarını aktardı.
Bölgenin okul binası ihtiyacını karşılamak için de gayret gösterdiklerine değinen Başkan Tütüncü, seçim kampanyası döneminde mahalleye kazandırma sözü verdiği 10 derslikli ortaokul binasının yapımının tamamlandığını anımsattı.
Bölgeye dev yatırımlar geliyor
Çankaya Mahallesinin sınırındaki Göçerler bölgesine 1000 yataklı şehir hastanesi yapılacağını anımsatan Başkan Hakan Tütüncü, hastane yatırımının bölgenin değerine değer katacağını bildirdi.
Tütüncü, mahallenin kuzeyinden Korkuteli kavşağı ile Havaalanı kavşağı arasında yeni bir yol açılacağının da müjdesini verdi.
Ziyarete, AK Parti Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan da eşlik etti.