Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Bir okul hizmete girdi 2.si yolda
9 Eylül 2014, Salı - 19:40Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün 2013te yatırım programına aldırdığı Yeni Doğan Mahallesindeki 16 derslikli Kepez İHL Ortaokulu hizmete girdi. Tütüncü, mahalleye yeni bir okul daha yapılacağının müjdesini verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla Yeni Doğan Mahallesinde hizmete giren Kepez İmam Hatip (İHL) Ortaokulunu ziyaret etti.
Başkan Tütüncü, okulu gezerek, okul idarecilerinden bilgi aldı. Yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyen Tütüncü, idarecilere, öğretmenlere ve öğrencilere yeni öğretim yalında başarılar diledi. Tütüncü, Eğitim-öğretim yılının ilk gününde bir pazartesi sabahı resmi programın dışında bir okulda isek, bu bizim eğitime verdiğimiz önemin bir göstergesidir. dedi.
İlköğretim okulu da yapılacak
Tütüncü, Kepez İHL Ortaokulunun, Kepez Belediyesinin büyük gayretleri sonucu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yatırım programına alındığını belirtti. Okulun, Yeni Doğan Mahallesine yapılan önemli bir hizmet olduğuna işaret eden Tütüncü, Beş başı mahmur, modern ve güzel bir okul oldu. İfadesini kullandı.
Tütüncü, 1991de İmam Hatip Ortaokuluna başladığı zamanki imkânlarla şu anki imkânlar arasında uçurum olduğuna dikkat çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: Birinci sınıfta iken sınıf mevcudumuz 83 kişiydi. Bir sırada 5 kişi otururduk. Şimdi öğrencilerimiz 30 kişilik sınıflarda modern bir ortamda eğitim görüyorlar. Aynı zamanda fiziki yapıları çok iyi bir eğitim kalitesiyle üst seviyelere taşıyabilmeliyiz.
Mahalleliden eğitim teşekkürü
Belediye olarak eğitime her zaman destek verdiklerini, vermeye de devam edeceklerinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, Yeni Doğana, 2015te yeni bir ilköğretim okulu binası kazandıracaklarının da müjdesini verdi.
Yeni Doğan Mahalle Mehmet Ergüven, okul idarecileri ve veliler Başkan Tütüncüye, bölgeye yaptığı eğitim yatırımlarından dolayı teşekkür etti.
Ak Parti Kepez İlçe Kadın Yolları Başkanı Fatma Tutan ve belediye meclis üyeleri de ziyarete eşlik etti.