Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Teomanpaşaya Modern Okul
4 Eylül 2014, Perşembe - 18:24Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Teomanpaşa da üç yıldan bu yana süren 24 derslikli okulun mülkiyet sorunlarını çözüp, mahalleye modern bir ilköğretim okulunu kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Teomanpaşa mahallesinde yapımı devam eden ilkokulu gezerek, yetkililerden bilgi aldı.
Teomanpaşa Mahalle Muhtarı Hüseyin Demir, Mahallemizdeki mülkiyet sorunlarımızı çözen ve bu eseri mahallemize kazandıran Hakan Tütüncüye, mahallem adına teşekkür ediyorum. dedi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediyemize ait bu arazi içindeki mülkiyet sorunlarını çözerek ve gecekonduları kaldırarak, böylesi güzel bir okulu yapmak için çok mücadele verdiklerini belirtti.
24 derslikli ilkokul kazandırdık
Milli Eğitim Bakanlığıyla el ele vermek suretiyle Kepezimizin en merkez mahallelerinden olan Teomanpaşaya, 24 derslikli ilkokulu kazandırdıklarını bildiren Tütüncü, konuşmasına şöyle devam etti; Getirmiş olduğumuz imar çalışmalarıyla, hizmetleriyle birlikte buralar gecekondudan düzenli şehir haline geldi. Artan nüfusun eğitim ihtiyaçlarını karşılamak bakımından da böylesi tesislerin şehrimize bölgemize kazandırılması gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile ve hayır severlerle el ele vermek suretiyle, bölgemizde güzel ve modern okullar kazandırıyoruz. Artık bir önceki yıla göre yeni okullar yapılıyor. Böylece kepez gençlik spor, eğitim ilçesi olma noktasında çok önemli mesafe kaydediyor. Ben 24 derslikli ilkokulunun bölgemize, Teomanpaşa Mahallesine hayırlı olmasını diliyorum. Bu okulumuz da inşallah yeni eğitim öğretim yılına hazır olur. Mahallemizin çocuklarıda yeni ve modern okulda eğitim görürler. dedi.
Özel okulları aratmayacak
24 dersliğin bulunduğu ilköğretim okulu bölgedeki öğrencilere hizmet verecek. Sosyal donatı alanları ve merkezi sistem ısıtmanın bulunduğu okulun içinde, akıllı tahtaların olduğu derslikler bulunuyor. Özel okulları aratmayan konferans salonu ve kütüphaneninde içinde bulunduğu yapının inşaatı hızla devam ediyor.