Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
En büyük okulda mezuniyet sevinci
29 Ağustos 2014, Cuma - 21:32Kepez Belediyesinin yaz dönemi spor okuluna katılan yaklaşık 2 bin öğrenci, folklor ve akrobasi gösterisinin yer aldığı muhteşem bir törenle başarı belgelerini aldılar.
Kepez Belediyesinin, her yıl binlerce çocuğu modern tesislerde sporla buluşturduğu spor okullarının 2014 yaz dönemi sona erdi.
9 ayrı branşta düzenlenen spor okulunun kapanış töreni Turgut Özal Spor Salonunda gerçekleştirildi. Törende, spor okulunda 2 ay boyunca spor ve değerler eğitimi alan 2 bine yakın öğrenci, mezuniyet sevinci yaşadı.
Törene, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Özaslan, meclis üyeleri, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, kulüp yönetim kurulu üyeleri, spor okulu öğrencileri ve aileleri katıldı.
Sporla iç içe olun
Başkan Hakan Tütüncü, yaptığı konuşmada öğrencilerin yaz tatillerini neşeli bir ortamda spor yaparak geçirebilmeleri amacıyla spor okulunu açtıklarını söyledi. Tütüncü, öğrencilere, Sporla iç içe olun. Hep spor yapan çocuklar ve gençler olun. tavsiyesinde de bulundu.
Kepezde spor eğitiminin, açacakları kış dönemi spor okullarında devam edeceğinin altını çizen Tütüncü, velilere şöyle seslendi: Eğer çocuklarınızı spor okullarına gönderirseniz çocuklarınız hem spor yaparak sosyalleşirler hem de iyi bir sporcu olmanın eğitimini alırlar. Spor eğitimi, çocuklarınızın okuldaki eğitimlerine yardımcı olur ve onların toplumla daha iç içe olmalarını sağlar. Sizin en kıymetli varlığınız olan yavrularınızı bir emanet olarak alıyoruz ve o emanetin karşılığında da onlara en güzel bir gelecek hazırlamak istiyoruz.
Başkan Hakan Tütüncü, spor okulunu düzenleyen bürokratlarına, Spor Kulübü yöneticilerine, çalışanlarına, antrenörlere ve çocuklarını spor okuluna gönderen velilere teşekkür etti.
Kapanışa muhteşem gösteri
Başkan Tütüncünün konuşmasının ardından Oryon Halk Oyunları Ekibinin folklor gösterisi ve Fas Akrobasi grubunun sunumu törene renk katkı. Tekvando branşını sporcularının gösterisinin ardından Başkan Hakan Tütüncü, spor okulundan mezun olan öğrencilere, başarı belgelerini verdi. Mezuniyetin anısına fotoğraf çekilmesinin ardından tören sona erdi.
Yaz dönemi spor okulu; futbol, basketbol, tenis, karate, voleybol, wushu, tekvando, güreş ve boks branşlarında düzenlendi. Spor okulunda, futbol eğitimi Hasan Doğan Stadında, salon sporları eğitimleri Turgut Özal Spor Salonunda, tenis eğitimi ise kulüp binasının önündeki kortlarda verildi. Uzman antrenörlerin görev yaptığı spor okulunda başarılı olan öğrenciler, Kepez Belediyespor Kulübünün amatör branşlarına alınacak.
Kış dönemi kayıtları başladı
Kepez Belediyesi spor okullarının kış döneminin kayıt süreci de başladı. Çocuklarını spor okuluna göndermek isteyen veliler, Karatay Lisesi yanındaki Kepez Belediyespor Tesisleri ndeki idari binaya başvuruda bulunabilirler.