Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Kepezde tapu sevinci yaşanıyor
20 Ağustos 2014, Çarşamba - 17:35Kepez Belediyesi, 2B engelinin kalktığı mahallelerde, hazineden belediyeye devredilen parseller içerisinde gecekondusu bulunan 843 hak sahibinin, tapu tahsis işlemlerini tamamladı.
Kepez Belediyesi, 2B ile ilgili mülkiyet probleminin çözümüyle birlikte 2B alanları dışında kalan belediye ait parsellerde, gecekondusu bulunan hak sahiplerine tapularını verme işlemlerini hızlı bir şekilde sürdürüyor.
843 tapu verildi 660ı yolda
Dosya toplama işlemleri tamamlanan, Encümen kararı çıkan Erenköy Mahallesinde 18, Çamlıbel Mahallesinde 692, Esentepe Mahallesinde 120 ve Göçerler Mahallesinde 13 olmak üzere toplamda 843 hak sahibine tapu tahsisi yapıldı. Yine bu 4 mahallede 127 adet belediye hissesi satışı gerçekleştirildi. Ayrıca 4 mahallede 660 kişiye ait dosyaların incelenmesi ise devam ediyor. Bu hak sahiplerinin işlemleri bittiğinde 4 mahallede 1503 kişiye tapu tahsisi yapılmış olacak. Kazım Karabekir, Yavuz Selim ve Kütükçü mahallelerinde ise hazineden belediyeye devri yapılan parseller içerisindeki, gecekondu sahiplerine tapu tahsisi yapılabilmesi için de dosya toplama işlemleri sürüyor.
Kepezin tapu derdini karanlık sulara gömdük
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı açıklamada hükümetle el ele, gönül gönüle vererek Kepezde kangrenleşen mülkiyetle ve özellikle 2B problemini çözdüklerinin altın çizdi. Başkan Tütüncü, açıklamasının devamında şunları söyledi: Menzil Sitelerinin 27 yıldır devam eden mülkiyet problemini de çözdük. Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan mahallerinin 30 yıldır süren mülkiyet sıkıntısını bitirdik. Antalyanın kanayan yaralarından bir tanesi de Altınovanın imar problemini çözme sözümüzü de tuttuk. Bölgede 18 uygulaması tamamlanan 1 kısmının imarlı tapularını hak sahiplerine verdik. Kepezin hangi yerinde mülkiyet problemi varsa çözdük, çözmeye devam ediyoruz. 2B problemi 1981den beri Antalyanın en önemli yaralarından bir tanesiydi. Bu sorunu da çözme seçim vaadimizdi. Kepezde artık 2B problemini Kepezin tarihi karanlık sularına gömdük. Şimdi 2Bnin olduğu mahallelerde tapu sevinci yaşanıyor.
Başkan Hakan Tütüncünün 1. döneminde yaklaşık 18 bin hak sahibine tapu tahsisi yapıldı.