Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Kepez Meclisinden hayırlı kararlar
5 Ağustos 2014, Salı - 20:25Kepez Belediye Meclisi, Şafak Mahallesinde yeni açılan yola Ahmet Hamdi Aksekinin adını verirken, kabul ettiği iki imar planı değişikliği ile ilçeye 2 okul kazandırdı.
Kepez Belediyesinin, Ağustos ayı meclis toplantısında Antalyanın önemli değerlerinin isimlerinin yaşatılması ve ilçenin okul ihtiyacının karşılanmasına dönük önemli kararlar alındı.
Ak Parti Grubu, Şafak Mahallesi ile Avni Tolunay Mahallesi arasında açılan 1200 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki yola Ahmet Hamdi Aksekinin isminin verilmesi için meclise önerge verdi. Türkiyenin 3. Diyanet İşleri Başkanı ve Antalyanın önemli bir değeri olan Ahmet Hamdi Aksekinin yola verilmesi önergesi mecliste oy birliği ile kabul edildi.
Ahmet Hamdi Aksekinin ismi Kepezde yaşayacak
Oylamanın ardından bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,Antalyanın önemli bir değeri olan Ahmet Hamdi Aksekinin ismini Şafak Mahallesinde açtığımız yola vermemiz mutluluk vericidir. Meclis üyelerimize teşekkür ederim. dedi.
Varsak Esentepe Mahallesinde hizmete giren iki parka, Pilot Kıdemli Yarbay, Osman İlhan ile eski Varsak Belediyesinde meclis üyeliği yaparken vefa eden Şahin Soytürkün adlarının verilmesi talebi de oy birliği ile meclisten geçti.
Kepeze iki okul geliyor
Kepez Belediye Meclisi, ilçeye yeni okullar kazandıracak olan imar planı değişiklerini de görüşerek karara bağladı. Şafak Mahallesine, Endüstri Meslek Lisesi inşa edilmesi ve Kanal Mahallesinde Alaaddin Keykubat Okulunun yanına ek bina yapılmasıyla ilgili gerekli imar kararları alındı. Başkan Tütüncü, Milli Eğitim Bakanlığının, Endüstri Meslek Lisesini yatırım programına aldığı ve lisenin Akdeniz Sanayi Sitesi için önemli bir hizmet olacağının altını çizdi.
Ahmet Hamdi Akseki kimdir?
(d. 1887, Akseki - ö. 9 Ocak 1951, Ankara), Türk din bilgini. 1947 den vefatına değin Üçüncü Diyanet İşleri Başkanı. Akseki, Güzelsu da 1302 (1887) yılında doğdu. Babası Mahmud Efendi, annesi Hatice Hanımdır. Kuran ı Kerim i babasından öğrendi, Mecidiye medresedinde okudu. Ödemiş teki din ilimleri tahsil ettikten sonra İstanbul a geldi. Fatih te öğrenimine devam etti. Darülfünun Ulumi aliye-i Diniye yi, Darülhilafetil Aliye yi, Medresetül Mütehassısîn i birincilikle bitirdi. Dersiam oldu. Sebilürreşad, Selamet, Mahfil, Yeşilay, İslam-Türk Ansiklopedisi gibi mecmualarda yazdı. Kürsü Şeyhliği, muallimlik, medrese hocalığı yaptı. Balkan savaşı öncesi Sebilürreşad dergisinin muhabiri olarak Bulgaristan a gitti, oradan mektuplar yazdı.
Milli mücadele döneminde görevini bırakarak destek olmak için Ankara ya geldi. 1923 de Darülhilafe leri ıslah etti. Atatürk ün övgüsüne mazhar oldu. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hadis müderrisi ve diyanet azası, Rıfat Börekçi nin yardımcısıydı. 1947 de üçüncü Diyanet İşleri Başkanı oldu. 9 Ocak 1951 de görevi başında vefat etti.