Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
550 km yol gitti 9 belediyeyi ziyaret etti
4 Ağustos 2014, Pazartesi - 18:32Başkan Hakan Tütüncü, 11 saat içerisinde 550 km yol giderek, Ispartada 9 belediye başkanını ziyaret etti. Tütüncü, birlik üyesi belediyelerin başkanlarını makamlarında ilk kez ziyaret etmelerinin bir samimiyetin göstergesi olduğunu söyledi.
Kepez Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği (ABB) Başkanı Hakan Tütüncü, teşekkür etmek ve incelemelerde bulunmak amacıyla birlik üyesi belediyelerin başkanlarını makamlarında ziyaret etmeyi sürdürüyor.
Antalya merkez ilçedeki, Burdur ve Ispartanın batısındaki belediye ziyaretlerini tamamlayan Başkan Tütüncü, Ispartanın doğusundaki birlik üyesi olan ve olmayan belediye başkanlarıyla da bir araya geldi.
9 belediye ziyaret
Tütüncü, sırasıyla Sarıidris Belediye Başkanı Ramazan Palayı, Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgini, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncüyü, Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhanı, Şarkikaraağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacıyı, Çiçekpınar Belediye Başkanı Derviç Açarı, Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdemi, Aksu Belediye Başkanı Ali Kayayı ve Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstünü ziyaret etti. Tütüncü, Sütçüler Belediyesinin Dut ve Pekmez Şenliğine de katıldı.
Üye belediyeleri önemsiyoruz
Ziyaretlerde başkanlardan çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Tütüncü, birlik üyesi 45 belediyeyi ziyaret eden bir yönetim olacaklarını belirtti. Üye belediye başkanlarını makamlarında ziyaret etmelerinin önemine dikkat çeken ABB Başkan Hakan Tütüncü, Kilometrece uzaklardan geliyoruz. Bu ziyaretlerimiz, üye belediye başkanlarını önemsediğimizin, samimiyetimizin göstergesidir. dedi.
Ciddi çalışmalar yapacağız
Tütüncü, başkanları makamlarında ziyaret ederek hangi konularda neye ihtiyaç duyduklarını görebildiklerini aktardı. ABBnin, belediyelerin ortak ihtiyaçlarını karşılanmasında ve sorunlarının çözümünde inisiyatif alan bir kurum olduğunun altını çizen Tütüncü, Birliğin bu misyonunu en iyi şekilde yerine getirmenin gayretindeyiz. Üye belediyelere değer veriyoruz. Birlik, üye belediyeler ve halkımız için var. Üye belediyelerin gerek Ankara da çözülmesi gereken problemleri, gerekse projelerine çeşitli kuruluşların destek vermesi noktasında ciddi çalışmalar yapacağız.
Küçük belediyelere ayrımcılık
Bu dönem küçük ölçekli belediyelere pozitif ayrımcılık sağlayacaklarının altını çizen Başkan Tütüncü, şunları söyledi: Belli ölçeğin üzerindeki büyük belediyeler yardımlara ihtiyaç duymuyorlar. Problemlerini çözebiliyorlar. Küçük ölçekli bir belediyenin bir park projesi yaptırması bile büyük bir mesele haline geliyor. Belediyelerimize, projelerin hazırlanması noktasında ciddi manada bir destek vermeyi planlıyoruz.
Yakamızda ay yıldızlı rozet var
Üye belediyelerin, sesi olacaklarına vurgu yapan ABB Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Farklı partilerden olmamız hiç önemli değil. Sonuçta hepimiz aynı coğrafyanın insanlarıyız. Derdimiz halka hizmet etmek. Parti rozetimizi çıkardık. Yakamızda ay yıldızlı bayrağımızın rozeti var. Problemlerinizi çözerek vatandaşlarınıza daha güzel bir şehri armağan edebilmeniz için her zaman sizin yanınızdayız. İmkânlarımız nispetinde her konuda alakadar olacağız. Gerek Ankara da gerekse yerel de problemlerin çözümü noktasında sizin sözünüz, sesiniz, gücünüz olmaya gayret göstereceğiz. Belediyeler birliği merkezine, Antalya ya uzak değilsiniz. Antalya da yüreği sizin için çarpan kardeşiniz ve kardeşleriniz var.
Sanatçılarla buluştu
Üye belediye başkanları da Tütüncüye ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, bir ABB başkanını kendilerini ilk kez ziyaret ettiğini dile getirdiler.
Tütüncü, ziyaretin anısına başkanlara çini vazo hediye etti. Tütüncü daha sonra Yalvaç Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Selami Akgüne de ziyarette bulundu.
Başkan Hakan Tütüncü, Yalvaç ziyaretinde şehrin önemli mekânlarından biri olan Çınaraltına giderek burada ilçe sakinleriyle sohbet etti.
Tütüncü, Yenişarbademli Belediyesini ziyaretinde ise belediyenin düzenlediği resim çalıştayına katılan sanatçılarla da bir araya geldi.
Başkan Tütüncü, Yenişarbademli Ak Parti İlçe Teşkilatını ve ilçe şehitliğini de ziyaret etti.
Tütüncü, saat 12.00 başlayan ziyaretini, saat 23.00te Sütçüler Belediyesinin Dut ve Pekmez Şenliğine katılarak tamamladı.
Ziyaretlere, meclis üyeleri İsmail Avşar, İsa Sarpdağ, Dilaver Tanık, ABB Danışmanı Adlıhan Dere ve Birlik Genel Sekreteri Hüseyin İnce de eşlik etti.