Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Kepez çocuk dostu bir ilçe oldu
22 Temmuz 2014, Salı - 20:46Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, spor ve eğitim alanında açtıkları kurslarla, bilgi evi, çocuk kulübü, çocuk meclisi gibi çalışmalarla Kepezi çocuk dostu bir ilçe haline getirdiklerini söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Kepez Meslek Eğitim Kurumları (AKMEK) in, 9 ayrı branşta açtığı ve yaklaşık 1200 öğrencinin yararlandığı yaz kurslarını ziyaret etti.
Tütüncü, ziyaret kapsamında Osman Gazi Semt Konağında, Sakarya Parkındaki AKMEK binasında ve Barış Mahallesindeki bilgi evinde açılan yaz kurslarına katılan öğrencilerle buluştu. Sınıfları gezen Tütüncü, kurs öğretmenleriyle ve öğrencileriyle verilen derslerle ilgili sohbet etti. Ziyaretten mutlu olan öğrenciler, AKMEK yaz dönemi kursu hizmetinden dolayı Tütüncüye teşekkür ettiler.
Binlerce öğrenciye kurs
Başkan Hakan Tütüncü de yaptığı açıklamada Kepez Belediyesinin çocuklara ve gençlere yönelik hizmetlerinin gün geçtikçe büyüdüğünü söyledi. Spor okullarında 3 bin, AKMEK yaz kurslarında ise 1200 öğrenciye hizmet verdiklerini aktaran Tütüncü, Genç nüfusun yoğun olduğu bir ilçeyiz. Gençlerimize çok iyi imkânlar sunmamız, onların yarınlara daha güçlü taşınmaları bakımından çok önemli olduğunu düşünüyorum. dedi.
Modern şehir imkânlarıyla buluşturduk
Tütüncü, Kepezli çocukları modern şehirde sunulması gereken bütün imkânlarla buluşturduklarını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: Çocuklarımıza sunduğumuz imkânları gördükçe keşke çocukluğumuzda bize de bu imkânlar sunulsaydı, diyoruz. Şimdi Kepezdeki çocuklarımıza modern bir şehirde sunulması gereken bütün imkânları sunuyoruz. Yüzmeden, spor okullarına, müzikten, İngilizceye, bilgisayardan, satranç kurslarına, çocuk kulübünden, çocuk meclisine ve bilgi evine kadar yaptığımız çalışmalarla Kepezi, çocuk dostu bir ilçe hüviyetine kavuşturduk.
Çocuklarınızı Kepezin kurslarına gönderin
Başkan Hakan Tütüncü, Kepezi, spor, eğitim ve gençlik ilçesi olma yolunda ilerlediğine de dikkat çekti.
Tütüncü, Kepezli velilerden çocuklarını, keyifli bir yaz tatili imkanı sunan ve sokağın kötü alışkanlıklarından uzak tutan Kepez Belediyesinin spor ve eğitim kurslarına göndermelerini istedi. Ücretsiz bir eğitim hizmeti olan AKMEK yaz kurslarında İngilizce, bilgisayar, resim, gitar, Kuran-ı Kerim ve satranç dersleri veriliyor.