Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Kepezden İsraile dört dörtlük boykot
21 Temmuz 2014, Pazartesi - 21:39Kepez Belediyesi, İsrailin Gazzede yaptığı katliama sessiz kalmıyor. Belediye sosyal tesislerinde İsrail ürünlerinin satışı yasaklandı. Billboardlara kınama afişi, belediye binasına Filistin bayrağı asıldı. Konserlerin iptal edildiği Ramazan etkiliğinde Gazze şehitleri için Kuranı Kerim okunuyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gazzede, çocukları öldüren İsrailin ürünleri boykot ettiklerini sosyal paylaşım sitesindeki hesabından duyurdu.
Başkan Tütüncü Katil İsrailin, Filistindeki katliamı sebebiyle belediyemizin sosyal tesislerinde Coca-Cola ve diğer İsrail ürünlerinin alımını iptal ettik açıklamasını yaptı. Tütüncünün, boykot açıklaması, sosyal paylaşım sitesinde büyük takdir topladı. Yüzlerce kişi, yayınladıkları mesajlarla Tütüncüyü boykot uygulamasından dolayı kutladılar.
Başkan Hakan Tütüncü, Gazzede katliam yapan İsraile olan tepkisi boykotla sınırlı kalmadı. Belediyeye ait billboardlara kınama afişleri de asıldı. Afişlerde, Katil İsrail Hükümetini, masum Filistinli Müslüman kardeşlerimize yapmış olduğu katliamdan dolayı kınıyoruz açıklamasına yer verildi.
Gazze şehitleri için Kuran okutuluyor
İsrailin, Gazzedeki soykırım uygulamasına bir tepki de Filistin bayrağı ile gösterildi. Kepez Belediye binasının ön kısmının sağ tarafına Türk bayrağı, sol yanına Filistin bayrağı, ortaya ise Müslüman kardeşlerimizin katillerini lanetle kınıyoruz. afişi asılarak, İsrail protesto edildi. Başkan Hakan Tütüncü, İsrailin zulmü altındaki Filistinlilerin acılarını da paylaşıyor. Tütüncü, İsrailin askeri operasyonu sonucu hayatını kaybeden Gazze şehitlerine saygı için Ramazan etkinliğindeki sahne gösterilerini ve konserleri iptal ettirdi. Etkinlik alanında, Ramazan Bayramına kadar Gazze şehitleri için mevlidi şerif ve Kuranı Kerim okutulması kararı alındı.
İsrail soykırım yapıyor
İsraile tepki amaçlı uyguladıkları yaptırımlarla ilgili açıklama yapan Tütüncü, İslam coğrafyasının çok acı bir zamanı yaşadığının altını çizdi. Tütüncü, Müslümanlarca mübarek kabul edilen bir Ramazan ayında, Filistinli kardeşlerimizin katliama maruz kalmaları, planlı bir soykırıma tabi tutulmaları milletimizi, dindaşlarımızı son derece derinden yaralamıştır. dedi.
İsrailin, Gazzede yaptığı katliam karşısında sessiz kalınmaması gerektiğine işaret eden Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: Bugün, zalime karşı yüksek sesle konuşulması gereken bir dönemdeyiz. Bu dönemde zulme rıza gösterenleri, zulme sessiz kalanları tarih de insanlık da milletimiz de unutmayacaktır. Bu katliam karşısında suskunlardan olmamalıyız, diye düşündük. Kendi tepkimizi ortaya koyabilecek faaliyetler yaptık.
Başkanlara boykot çağrısı
İsrailin, Filistinlilere uyguladığı zulümden rahatsızlık duyanların tepkisi ortaya koyması gerektiğine değinen Başkan Hakan Tütüncü, Üzüntümüz büyük, acımız büyük. Uluslararası haber ajansların paylaştığı fotoğraflara bakınca sivillerin, kadınların, çocukların öldürülmesi yüreklerimizi dağlıyor. Bu katliam karşısında sessiz kalmamalıyız. Biz iftar vakitlerinde sıcacık çorbalarımızı içiyoruz. Sıcacık yataklarımızda yatıyoruz. Her türlü konforumuz var. Bizim yavrularımız kuş tüyü yataklarda yatıyorlar ama Filistinli kardeşlerimiz insanlara reva görülemeyecek hatta ve hatta hayvanlara bile reva görülemeyecek bir tutuma maruz kalıyorlar. Bu tutum hepimizi üzüyor. Hepimiz güçlü bir şekilde sesimizi çıkarmalıyız. Hareket alanı içerisinde bunu yaptık. İlerleyen günlerde bu tutumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. İsrailin zalimine tutumuna karşı tepki koyarsak neticenin çok farklı yerlere gideceğini düşünüyorum.
Tütüncü, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı sıfatı ile birliğe üye belediye başkanlarına İsraile karşı boykota katılmaları çağrısında bulundu.