Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Tütüncü Kepezli sporcularla
21 Temmuz 2014, Pazartesi - 20:55Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 7-16 yaş çocuklara yönelik 9 ayrı branşta organize ettikleri Yaz Spor Okulunu ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti.
Kepez Belediyesinin, 7-16 yaş çocuklara yönelik organize ettiği ve geleneksel hale gelen yaz dönemi spor okulunu ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Amatör sporlara destek ve çocukların zihinsel, bedensel, sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okullarının öneminin altını çizdi.
Veliler ve çocuklar çok mutlu
Yaz spor okullarını açarak çocuklarımıza böyle bir imkanı sağladıkları için teşekkür eden veliler, yaz spor okulları sayesinde çocuklarımız, hem spor yapıyorlar, becerilerini geliştirip yeni arkadaşlıklar edinip, daha fazla sosyalleşip, çevrenin getirebileceği kötülüklerden kurtulduklarını belirtiler.
Yaz spor okullarında çok mutlu olduklarını belirten minik sporcular, hayallerinin büyük olduğunu belirterek, burada hoş vakit geçirip, sevdiğimiz sporları öğrendiklerini ve ilerde daha büyük takımlarda yer almak istediklerini bildirdiler.
Kepezdeki çocuklarımıza güzel imkanlar
Yaz Spor Okulunda, futbol, basketbol, voleybol, tenis, güreş, boks, tekvando, karate ve wushu olmak üzere toplam 9 branşta ücretsiz kurs verdiklerini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezdeki çocuklarımıza spor konusunda çok güzel imkanlar sunuyoruz. Kepezi bir spor ilçesi haline getirmek tek hedefimizdi. Kepezi spor ilçesi haline getirdik. Bu yıl yaz spor okulumuza katılım sayımız 2500 üzerindedir. Kepezdeki 2500 öğrencimiz burada spor okullarında spor eğitimi alıyorlar. Hem sokağın kötü alışkanlıklarından uzak durmuş oluyorlar hem de spor alt yapısına destek oluyorlar. Dedi.
Kepez Antalyanın spor ilçesi
Başkan Tütüncü, konuşmasına söyle devam etti, Her geçen gün nitelikli tesislerimizin sayısı artıyor. Özellikle geçtiğimiz yıl açmış olduğumuz tam olimpik yüzme havuzuna çok ciddi rağbet var. İlçemize yeni imkanlar sağlayabilmenin, daha güçlü hale getirdiğimiz için mutluluk içindeyiz. Kepez bir spor ilçesi olacak demiştik. Kepez şu an Antalyanın spor ilçesi oldu. Şimdi yeni bir hedef daha ortaya koyuyoruz. Artık Kepezi amatör sporlar noktasında ve alt yapı noktasında Türkiye çapında bir marka yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki beş yılımız da bu istikamete doğru yürüyeceğiz, çalışmalarımızı da bu yönde sürdüreceğiz.
Geleceğimizi yetiştiriyoruz
Tütüncü konuşmasını şu sözlerle tamamladı, Adeta bir sporcu fabrikası gibi çalışan spor okullarımız, Türkiyede bir çok gencimizin keşfedilmesine ve özellikle spor altyapısına kazandırılmasına, profesyonel takımlarda yer almalarına çalışıyor. Kepez Belediyesinin spor okulları her yıl kendini geliştiriyor ve yeniliyor. Geleceğe bam başka bakıyor. Aynı zamanda çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğe güçlü taşınması bakımından çok önemli.