Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Nasreddin Hoca Kepez de anılacak
16 Temmuz 2014, Çarşamba - 16:51Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ekim ayı içerisinde Nasreddin Hoca sempozyumu ve resim sergisi düzenleyeceklerini açıkladı.
Antalya Akşehiri Sevenler Derneği (AKSEVDER) Başkanı Tuncay Kesim, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye nezaket ziyaretinde bulundu.
Başkan Tütüncü, ziyarette yaptığı konuşmada Akşehir in önemli bir kültürü olan Nasreddin Hoca yı, gerçekleştirdikleri sanatsal ve sosyal çalışmalarla geçtiğimiz dönemde Kepez in önemli bir değeri haline getirdiklerinin altını çizdi.
Hoca Kepezli çocuklara ilim, irfan öğretti
Tütüncü, Nasreddin Hoca ile ilgili yaptıkları çalışmalarla ilgili şunları söyledi. " Nasrettin Hoca okulları ve ilçeyi geziyor" eğitim ve kültür projesi başlattık. Kepez Belediyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Süreklinin canlandırdığı Nasreddin Hoca, 5 yıl boyunca okulları gezdi. Nasreddin Hoca nın karikatürlerinden oluşturulan fıkra ve boyama kitabı yaptık. Boyamı kitabını binlerce çocuğumuza dağıttık. Kepez Belediyesi Tiyatromuzun hazırladığı Nasreddin Hoca Barışa Maya adlı oyunu yüzlerce çocuğumuza ücretsiz izlettirdik. Son olarak inşa ettiğimiz kreşimize Nasreddin Hoca nın ismini verdik. Nasreddin Hoca, 5 yıl boyunca Kepez de çocuklara ilim ve hikmet öğretti. Nasreddin Hocayı Kepezin en önemli değerlerinden biri haline getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz."
Sempozyum ve sergi
AKSEVDER e söz verdiği Nasreddin Hoca sempozyumunu da bu yıl düzenleyeceklerinin müjdesini veren Tütüncü, "Antalya Akşehiri Sevenler Derneği ile el ele vererek Nasreddin Hocayı topluma çok daha iyi anlatacak, onu hayırla yad edecek ve Akşehirin önemli bir kültürü olarak Kepezde yaşatacak bir sempozyum düzenleyeceğiz. Nasreddin Hoca sempozyumu ve resim sergisi Ekim ayı içerisinde Antalyalılarla buluşturacağız." diye konuştu.
AKSEVDER Başkanı Tuncay Kesim de derneğin sosyal çalışmalarına verdiği desteklerden ve Nasreddin Hoca ya gösterdiği ilgiden dolayı Başkan Hakan Tütüncü ye teşekkürlerini iletti.
Tütüncü, dernek üyelerinin Akşehir kültür gezisi davetini de kabul etti. Tütüncü ve beraberindeki heyet, AKSEVDER in konuğu olarak 25 Ağustos ta Akşehir e gidecek.