Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Kepezden Antalyaya macera parkı
15 Temmuz 2014, Salı - 17:20Kepez Belediyesi, ilçeyi çekim merkezi yapacak dev bir projeyi daha gerçekleştiriyor. Kepezüstünde 60 dönümlük alana macera parkı inşa ediliyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seçim kampanyası döneminde vaat ettiği 70 projeyi ilçe halkıyla buluşturmaya başladı.
Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri Yarışmasının ardından macera parkı projesi de hayat buluyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, içerisinde eğlence ve maceraya dönük aktivitelerin olacağı parkın yapımına start verdi. Eğlence ve macera tutkunların çok seveceği park, Kepezüstünde, Kent Ormanı ile atış poligonu arasında Orman ve Su İşleri Bakanlığından tahsis edilen 60 dönümlük alana inşa ediliyor.
Kepezi çekim merkezi yapacak
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından park alanında zemin düzenleme çalışması başlatıldı. Daha sonra ise eğlence ve maceraya dönük aktivite alanların inşasına geçilecek. Macera parkında, tırmanma duvarı, atlama kulesi, ağaçlar arası ip parkuru, yer oyunları, kaykay pistleri, süs havuzu ve spor alanları olacak.
Başkan Hakan Tütüncü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Antalyalıları doğanın içerisinde hem eğlence hem de macera ile buluşturacaklarını söyledi. Tütüncü, ormanlık alana zarar vermeden yapacakları macera parkının, Antalyanın yeni çekim merkezi olacağının altını çizdi.