Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Kepezden öğrencilere değerler eğitimi
14 Temmuz 2014, Pazartesi - 20:22Kepez Belediyesi, İlçe Müftülüğü nün desteği ile spor okullarına katılan ve velilerinin izni olan öğrencilere, değerler eğitimi veriyor.
Kepez Belediyesinin spor okulu öğrencilerine yönelik bu yıl başlattığı değerler eğitimin ilk dersi Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde yapıldı.
İlk dersin konusu da ahlak ve siyer oldu. Kepez İlçe Müftü Vekili Mehmet Fatih Tunç ve Hz Adem Camii İmamı İbrahim Doğru, ilk derste öğrencileri, İslamın beş şartıyla ilgili bilgilendirdiler.
Velilerinin izni olan spor okulu öğrencilerine verilen değerler eğitiminin ilk dersini Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de izledi. Dersin sonunda bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, spor okulu öğrencilerine spor eğitimiyle birlikte değerler eğitimi de vereceklerinin altını çizdi.
İyi insan olmayı öğreniyorlar
Değerler eğitimini, velisinin izni olan öğrencilere vereceklerini belirten Tütüncü, Değerler eğitiminde öğrencilerimize, iyi insan olmanın, Allahın sevdiği ve insanların sevdiği iyi bir insan olmanın yollarını gösteren dersler yapacağız. Spor okulu öğrencilerimizin değerler eğitimine katılmalarını önemli olduğunu düşünüyorum. Değerler eğitiminde, hem insanların sevdiği hem de Allahın sevdiği bir insan olmayı öğrenecekler. ifadesini kullandı.
Değerler eğitimi dersine Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, veliler ve öğrenciler katıldı.
4 Ağustosta temel dini bilgilerin işleneceği değerler eğitimi 18 Ağustosta Kuran ve ilahi dinletisi ile sona erecek.