Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Kepezde Kemençe ve tulum rüzgarı
3 Temmuz 2014, Perşembe - 20:16Kepez Belediyesinin Ramazan etkinlikleri kapsamında Antalya Karadenizliler Derneği, hemşehri gecesi düzenledi. Gecede bir konser veren Grup Lazona, Karadeniz müziğinin esintilerini Antalyaya taşıdı.
Kepez Belediyesi, Ramazan etkinliğinde yer verdiği hemşehri geceleri ile Türkiyenin farklı kültürlerini Antalyalılarla buluşturuyor. Hemşehri gecelerinin ilk konuğu da Karadenizliler oldu.
Kepez Belediyesinin ev sahipliğinde Antalya Karadenizliler Derneğinin düzenlediği gecede Grup Lazona sahne aldı. Grup, kemence ve tulum esintilerinin yer aldığı Karadeniz müzikleri ile etkinlik alanını dolduran yüzlerce Antalyalıya güzel bir Ramazan akşamı yaşattı. Antalyada yaşayan Karadenizliler de kemence ve tulum eşliğinde horon oynayarak memleket hasretlerini giderdiler.
Anadolu Kepezde
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de geceye katılarak Antalyada yaşayan Karadenizlilerin coşkusuna, heyecanına ortak oldu. Başkan Tütüncü, yaptığı konuşmada Ramazan ayı boyunca Kepezlileri birbirinden güzel kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturacaklarını söyledi. Bu yıl ki Ramazan etkinliğinde hemşehri gecelerine özel bir önem verdiklerinin altını çizen Tütüncü Karadenizliler Gecesi ile hemşehri etkinliklerinin başlangıcını yaptık. Anadolunun çok farklı şehirlerinin güzelliklerini burada Kepez Ramazan sahnesinde yaşatacağız. dedi.
Et-tırnak gibiyiz
Kepezlilerin, hizmetin ve eserlerin en iyisine layık olduğuna vurgu yapan Tütüncü, Ramazan etkinliklerinin en güzelinin de Kepezde yaşandığının altını çizdi.
Konuşmasında Karadenizlilerden övgüyle bahseden Başkan Hakan Tütüncü, Antalyaya güzellik ve neşe katan Karadenizli hemşehrilerimizle barış, kardeşlik ve dostluk içerisinde yaşıyoruz. Onlarla et tırnak gibiyiz. Bu şehirde Karadenizlilerle birlikte olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. ifadesini kullandı.
Horona eşlik etti
Daha sonra söz alan Kepez Belediye Meclis Üyesi ve Antalya Karadenizliler Derneği Başkan Vekili Bahattin Bayraktar da Tütüncünün, hem fiziki hem de manevi alanda Kepeze büyük bir değişim yaşattığını kaydetti. Bayraktar, dernek olarak Antalyada yaşayan herkesle gönül bağlarını güçlendirmeye önem verdiklerini dile getirdi. Konuşmasının ardından Bayraktar, Başkan Tütüncüye Kuranı Kerim hediye etti.
Tütüncü de Antalya Karadenizliler Dernek Başkanı Bahattin Bayraktara, Grup Lazonanın solisti Zafer Yılmaza çiçek verdi.
Konseri bir süre dinleyen Tütüncü, horona da eşlik etti. Geceye Kepez Belediye Meclis Üyesi Elif Derya Canbulut, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Antalya Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu ile yüzlerce vatandaş katıldı.
Kepez Belediyesi Ramazan etkinlinde, Konya, Elazığ, Erzincan, Adıyaman, Sivas, Kayseri, Diyarbakır Teke Yöresi ve Yörükler hemşehri geceleri de düzenlenecek.