Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
En büyük spor okuluna muhteşem açılış
2 Temmuz 2014, Çarşamba - 21:58Kepez Belediyesinin, 2 bine yakın öğrencinin kayıt yaptırdığı yaz dönemi spor okulu düzenlenen muhteşem bir törenle açıldı.
Antalyanın en büyük spor okulunun açılış töreni, Kepez Belediyesi Turgut Özal Spor Salonunda yapıldı.
Açılışa, Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Tarkan Tüzken, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, kulüp yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Spor alt yapısına katkı
Açılışta bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, eğitim dönemi boyunca yorulan öğrencilere, açtıklar spor okulu ile neşeli bir ortamda ve modern tesislerde 9 ayrı branşta spor eğitimi vereceklerini söyledi. Tütüncü, öğrencilerin spor okulunda iki ay boyunca spor eğitimin yanı sıra sosyalleşme ile bir takım insani değerleri de öğrenmenin imkanı bulacağını belirtti. Tütüncü, spor okulunun, spor meraklı çocukların yetiştirilmesi ve Türk sporunun alt yapısına kazandırılması noktasında, önemli fonksiyonlar ifade ettiğinin altını çizdi.
İnsani değerler dersi
Spor okulunda bu dönem yeni bir uygulama başlatacaklarının müjdesini veren Başkan Hakan Tütüncü, şunları söyledi: Spor okullarında yeni bir adım daha atıyoruz. Velilerimizin talep etmesi halinde, spor eğitimin yanında öğrencilerimize haftanın belirli saatlerinde ahlak, iyilik, güzel ve iyi bir vatandaş olma gibi insani değerler konusunda dersler de vereceğiz. Bu uygulama Türkiyede bir ilk olacak. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol kapsamında görevlendirilecek olan öğretmenler tarafından haftanın belirli saatlerinde öğrencilere değerler eğitimi verilecek.
Başkan Hakan Tütüncü, spor okulunu düzenleyen bürokratlarına, Spor Kulübü yöneticilerine, çalışanlarına ve antrenörlerine teşekkür etti, öğrencilere başarılar diledi.
Gösteriler nefes kesti
Başkan Tütüncünün konuşmasının ardından Oryon Halk Oyunları Ekibinin yaptığı folklor gösterisi törene renk kattı. Fas Akrobasi grubunun gösteresi ise nefesleri kesti. Sema gösterisinin beğeniyle izlendiği açılışta, Kepez Belediyespor Kulübünün basketbol ve tekvando takımları da gösteri maçı yaptı. Spor okulunun minik öğrencisi Ceylinsu Yaraşçı (3)nın, Başkan Tütüncüye hitaben okuduğu şiir seyirciden büyük alkış aldı.
Kepez Belediye Başkanı Tütüncünün ve diğer protokol üyelerinin, spor okulu öğrencileriyle günün anısına hatıra fotoğraf çektirmesiyle açılış töreni sona erdi.
Kayıtlar devam ediyor
Futbol, basketbol, tenis, karate, voleybol, wushu, tekvando, güreş ve boks branşlarında düzenlenen yaz spor okulu, 29 Ağustosta sona erecek. Spor okulu kayıtları, 10 Temmuza kadar alınmaya devam edecek. Spor okulunda; futbol eğitimi Hasan Doğan Stadında, salon sporları eğitimleri Kepez Arenada ve tenis branşı eğitimi kulüp binasının önündeki kortlarda verilecek. Uzman antrenörlerin görev yaptığı spor okulunda başarılı olan öğrenciler, Kepez Belediyespor Kulübünün amatör branşlarına alınacak.