Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Aile sağlığı merkezi hizmeti giriyor
30 Haziran 2014, Pazartesi - 21:21Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yükseliş Mahallesinde yapımını tamamladıkları aile sağlığı merkezinin, önümüzdeki günlerde bölge halkına hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.
Kepez Belediyesi, insan yaşamını kolaylaştırıcı hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.
Yükseliş ve Zafer mahalle sakinlerinin ortak talebi olan aile hekimliği merkezinin yapımı tamamlandı.
Fen İşleri Müdürlüğü tarafından inşa edilen sağlık tesisi, önümüzdeki günlerden itibaren bölge halkına hizmet vermeye başlayacak.
Sağlık hizmeti vatandaşın ayağına getirildi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Zafer Mahallesi Antkoop Büyükada Sitesine gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada mahallelilerin talepleri doğrultusunda bölgeye güzel bir aile sağlığı merkezi kazandırdıklarını söyledi.
Aile hekimlerinin, Sağlık Bakanlığı tarafından atanmadığına dikkat çeken Tütüncü, aile hekimleriyle anlaşmada yaşanan sıkıntılar nedeniyle tesisin açılışının geciktiğini aktardı.
İki aile hekimi ile anlaşma yapıldığını anımsatan Tütüncü, Temmuz ayının son haftasından itibaren aile sağlığı merkezi vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Böylece bölgedeki vatandaşlarımız, uzak yerlerdeki aile sağlı merkezlerine gitmekten kurtulmuş olacak. açıklamasını yaptı.
Yaşlıların yüzü gülecek
Zafer ve Yükseliş mahallesi sakinlerinin, geçtiğimiz dönemde bölgeye bir aile sağlığı merkezi yapılmasına yönelik bir talepleri olduğunu anımsatan Başkan Hakan Tütüncü, Vatandaşlarımızın özellikle de yaşlılarımızın aile hekimliği hizmetine kolay bir şekilde ulaşabilmesi için sağlık tesisini bölgeye kazandıralım, istedik. Güzel bir yatırım oldu. Hem PTT veznesi ile hem de aile sağlığı merkezi ile modern, şirin bir binayı Dokumaya kazandırdık. Bu hizmetimiz, bölgeye hayırlı-uğurlu olsun. ifadesini kullandı.
Dört dörtlük tesis
Çevre düzenlemesi de yapılan aile sağlığı hekimliği ve toplum sağlığı merkezi, Yükseliş ile Zafer mahallelerinin ortasında bulunan Mehmet Akif Ersoy Caddesine inşa edildi.
Cengiz Topel İlköğretim Okulunun batı tarafında bulunan alana yapılan tesiste, 4 adet doktor odası, mutfak, aşı odası, gebe odası, özürlü tuvaleti ve PTT veznesi bulunuyor. Tesis, modern mimarisi ve yüksek girişiyle de dikkat çekiyor. Tesisin önüne iki tane üzeri kapalı oturma masaları da konuldu.