Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Kepezde 15 bin öğrenciye trafik dersi
13 Haziran 2014, Cuma - 18:18Kepez Belediyesi ve Antalya Emniyet Müdürlüğünün işbirliği ile yaklaşık 15 bin ilkokul öğrencisine, Kepez Trafik Parkta trafik kuralları hakkında eğitim verildi.
Kepez Belediyesi ve Antalya Emniyet Müdürlüğü, trafik kuralları konusunda çocukları bilinçlendirmek amacıyla 24 Eylül 2013te başlayan eğitim projesi, 12 Haziran 2014 tarihinde tamamlandı.
Proje kapsamında Sakarya Bulvarı Yeşiltepe Mahallesindeki Kepez Çocuk Trafik Eğitim Parkında, 9 ay boyunca çocuklara trafik kuralları hakkında ders verildi.
İki dönem halinde bölgedeki okulları kapsayan eğitimde, birinci dönemde 35, ikinci dönemde ise 31, ilkokulda eğitim gören 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri, Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü polisleri tarafından, teorik ve pratik dersler gördü. Eğitime yaklaşık 15 bin öğrenci katıldı.
Türkiyede her yıl yüzlerce insanın trafikte hayatını kaybettiğini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, küçük yaşlardan itibaren trafik bilincinin yerleşmesi gerektiğini belirtti. Tütüncü, Antalya Emniyet Müdürlüğü ile çocuklara trafik kuralları hakkında
bilinçlendirme konusunda, başarılı bir sosyal sorumluluk projesine imza attık. Özellikle bilinçlendirilme ve eğitim sayesinde trafik kazalarında azalma yaşanabilir. dedi.