Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Çılgın yolun asfaltı dökülüyor
12 Haziran 2014, Perşembe - 16:45Kepez Belediyesi, mevcut su kanalının yanına yeni bir kanal inşa ederek genişlettiği Altınova Hanımeli Sokağının asfaltını yapıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, su kanalından dolayı dar olan ve iki aracın yan yana geçemediği sokağı genişletebilmek için geçtiğimiz yıl mini bir çılgın projeyi hayata geçirmişti.
Dar olmasından dolayı trafik kazalarına davetiye çıkaran ve asfaltı kullanılamaz hale gelen sokağı genişletebilmek için yeni bir su kanalın yerini değiştirdi.
Mevcut kanalın yanına 1800 metre uzunluğunda, derinliği 3 metre, ağız genişliği 6 metre olan yeni bir kanal yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü, inşasında 1600 m3 beton kullanılan kanalın hizmete girmesinden sonra balçıktan temizlenen eski kanalı, hafriyatla doldurarak caddeye dahil etti. Böylece 5 metre olan yol, 30 metre genişletilerek, imar planındaki vaziyetine uygun hale getirilmiş oldu.
Alt yapısının sağlamlaşmasının ardından ise Altınova Köprüsü ile Serik Caddesi arasındaki yolun asfaltı yapılıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Hanımeli Sokaka sathi kaplama asfalt dökülüyor. Asfaltlama çalışmasının bu hafta içerisinde bitirilmesi planlanıyor.