Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Tütüncü görevi devraldı
9 Haziran 2014, Pazartesi - 22:44Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Belediyeler Birliği görevini Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye devretti.
Geçtiğimiz günlerde Akdeniz Belediyeler Birliği seçimleri sonucunda, seçimi kazanan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcekten görevi devraldı.
Devir teslim törenine, eşi Dr. Ayşe Tütüncü, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Kepez Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Meclis Üyeleri ve bürokratları yalnız bırakmadı.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada kendisine destek olan bütün belediye başkanlarına, Akdeniz belediyeler birliği üyelerine teşekkür etti.
Muhittin Böcek konuşmasında şunları söyledi, Göreve geldiğimiz gün itibariyle Antalya, Burdur, Isparta, Muğla illerimizin değerli başkanlarıyla, belediyelerimizle ilgili bir çok toplantılar gerçekleştirdik. Bugüne kadar yaptığımız çalışmaları şimdi, Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncüye devrediyorum. Bizden aldığı bayrağı daha iyi yerlere getireceğinden hiçbir endişem yok. Ben hayırlı olsun diyorum.
Antalya ve çevre illere katkı veren kurumumuz
Antalya ve çevre illerimize çok önemli katkılar veren, marka değeri olan bir kuruluşumuz olduğunun altını çizen Kepez Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, sözlerine söyle devam etti, Kurulduğu günden bu yana belediyelerimizin ortak ihtiyaçlarının görülmesi konusunda, ciddi katkılar ortaya konmuş ve son derece önemli bir kurumumuz.Yaklaşık 10 gün evvel güzel bir seçimle bu güne geldik. Bundan dolayı bütün belediyeler birliği meclis üyelerine ve bütün partilerimize çok teşekkür ediyorum. Muhittin Böcek Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Buranın kalitesini yükseltmek için azami bir gayretle çalıştılar. Hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 1978 kurulduğu günden bugüne kadar Akdeniz Belediyeler Birliğine katkı veren, vizyon ortaya koyan ve bütün yöneticilere de bu teşekkürü bir borç biliyorum. dedi.
Aldığımız bu bayrağı ileri götüreceğiz
Aldıkları bu bayrağı daha da ilerilere götürebilmek için büyük gayret göstereceklerini söyleyen Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü, Son yıllarda belediyeler birliğinin, yasal zeminde de önünün açıldığı, yerel yönetimler problem çözücü makamlar haline gelmiştir. Belediyeler birliği inşallah o avantajları da en güzel şekil de kullanmak suretiyle Antalya, Burdur, Isparta ve Fethiyeye en güzel hizmetleri sunacağız.
Herkesi bağrımıza basacağız
Yerel siyasetlerde, siyaset olmadığından bahseden Tütüncü konuşmasını şu sözlerle tamamladı, Yönettiğiniz şehri, bölgeyi tamamını kucaklamak vardır. Her türlü ayrımcılığa karşı çıkarak, herkesi bağrımıza basacağız. Biz yerel yönetimin, bu şekilde yapıldığı takdirde amacına ulaşacağını biliyoruz ve buna inanıyoruz. Kepez de beş yıllık zaman zarfında ortaya koyduğumuz anlayış buydu. Akdeniz Belediyeler Birliğimizde de bu anlayışla çalışacağız.