Son Haberler
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
Kepezde gençler değerli
30 Mayıs 2014, Cuma - 18:11Lise öğrencileriyle buluşan Başkan Hakan Tütüncü, Gençlerimizi, lise öğrencilerimizi, çocuk gözüyle gören, onların sözlerine, düşüncelerine kulak tıkayanlardan olmadık. Her zaman gençleri, gelecek Türkiyesinin ana taşıyıcıları olarak gördük. dedi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, lise söyleşileri kapsamında Prof. Dr. Tuğgeneral Cevdet Demirkol-Ayhan Demirkol Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesini ziyaret etti.
Başkan Tütüncü, ziyaretlerde yaptığı konuşmada öğrencilere şöyle seslendi: Sizleri önemsiyoruz. Sizlere güveniyoruz ve sizleri çok seviyoruz. En önemli amacımız, gençleri geleceğe çok daha iyi bir şekilde taşımaktır. Sizleri, geleceğe güçlü bir şekilde taşıyabilirsek ülkemiz de toplumumuz da sizler de çok daha güzel günler göreceksiniz. Sizlerle ilgilenmeyi, sizlerle iletişim halinde olmayı, sizlerle söyleşi yapmayı çok önemsiyorum. Sizlere güveniyorum. Sizler, Türkiyenin dinamik, enerjik güçlerisiniz. Gençlerimizi, lise öğrencilerimizi, çocuk gözüyle gören, onların sözlerine, düşüncelerine kulak tıkayanlardan olmadık. Her zaman gençleri, gelecek Türkiyesinin ana taşıyıcıları olarak gördük.
Meslek lisesi öğrencisi üniversiteyi kazanır
Tütüncü, meslek lisesi öğrencilerinin, üniversite sınavında başarılı olamam düşüncesini doğru bulmadığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bir meslek lisesi mezunu olarak Türkiyenin en iyi Hukuk Fakültesini yüksek bir puanla kazandım. Eğer başarılı olacağınıza inanırsanız, sistemli bir çalışma yöntemini benimserseniz, üniversite giriş sınavında başarılı olursunuz. Yeter ki çalışın. Gençlerimizin, ben zeki değilim, temelim yok gibi nedenlerle kendilerini kandırmalarını doğru bulmuyorum. Meslek lisesi öğrencileri, eğer üniversiteyi kazanmak isterlerse ya da şu okulda Tıp Fakültesini kazanmak isteyen bir öğrenci olursa kazanır. Ama iş nerede? İş, çalışmakta, gayret etmede ve başarabileceğine inanmaktan geçiyor. Ben zaten başarısız olurum, iyi bir öğrenci değilim, sınavlarda çok heyecanlanıyorum diye onlarca mazeret üretebilirsiniz. Ama ben de başarabilirim, diyorsanız en iyi üniversiteleri kazanabilirsiniz.
Öğrencilerle selfie
Tütüncü, öğrencilerin okullarıyla ve Kepezin sosyal, fiziksel problemleriyle ilgili sorularına da cevap verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerin okullarıyla ilgili isteklerini de karşılayacaklarını dile getirdi.
Konuşmaların ardından öğrencilerle günün anısına selfie de çekildi.
Tütüncü, İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesinin down sendromlu öğrencisi ile işitme engelli öğrencileriyle de yakından ilgilendi.
Okul yöneticileri eğitime verdiği desteklerden ve öğrencileri önemsemesinden dolayı Tütüncüye teşekkür ettiler.