Son Haberler
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
"Çocukların her düşüncesi bizim için çok önemli"
28 Mayıs 2014, Çarşamba - 18:12Kepez Çocuk Meclisi, komisyonlarında oluşturduğu karar tutanağını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teslim etti. Başkan Tütüncü, Çocuklara, Sen küçüksün, Sen anlamazsın denilmemesi gerekiyor. Onlara inanılması, güvenilmesi ve geleceğin onların ellerinde olduğunu bilinmesi gerekiyor. dedi.
Antalyada ilk olma özelliği taşıyan Kepez Çocuk Meclisi, Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vuralla bir araya geldi.
Çocuk meclisinin 2. döneminde komisyonlarca belirlenen kararlar, Meclis Başkanı Özge Çabuk tarafından Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye iletildi.
Komisyonun çözüm önerisi
Kepez Belediyesinde gerçekleşen toplantıda, Basın Yayın, Barış ve Kardeşlik, Kültür-Sanat, Çocuk Hakları, Çevre-Sağlık, Eğitim, Spor ve Yardım komisyonları başkanları, Kepezin sorunlarına yönelik çözüm önerilerini 3 ana başlıkla Başkan Tütüncüye sundu. Meclis Başkanı Özge Çabuk, Başkan Tütüncüye desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Çocuklar bizim için önemli
Çocuklara, Sen küçüksün, Sen anlamazsın denilmemesi gerektiğini, onlara inanılması, güvenilmesi ve geleceğin onların ellerinde olduğunun bilinmesi gerektiğini söyleyen Başkan Tütüncü, Çocuk meclisindeki gençlerin, her şeyden önce kendi öz güvenleri artıracak. Çevrelerine ve dünyaya duyarlı olma yeteneklerini geliştirecek. Çocuk meclisinin kararları Belediye meclisimizce görüşülüp yazıdan, karara bağlanacaktır. Çocukların her düşüncesi bizim için çok önemli. dedi.
Kepezden belirlenecek
Antalyada kurulan ilk çocuk meclisinin, şehrin geleceğine yön vereceğini belirten Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, Türkiyede ender olarak bulunan çocuk meclisinin Kepezde olması mutluluk verici. Çocukların ve gençlerin geleceğe hazırlanması açısından çok önemli bir çalışma. Belki de Antalyanın hatta Türkiyenin geleceği Kepezden belirlenecek. ifadesini kullandı.
Meclis Başkanı Özge Çabukun, Başkan Tütüncüye karar tutanağını sunmasının ardından, öğrenciler ve Kepez Kaymakamı Tuncer, Başkan Tütüncü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Vural, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.