Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Sit alanındaki tapu problemi tarihe karışıyor
31 Ocak 2014, Cuma - 22:01Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Düden Çayı Havzası sit alanı içerisindeki 400 e yakın gecekondunun mülkiyet problemini, yerel seçimden sonra çözeceklerinin müjdesini verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, Kepez in mülkiyetle ilgili kangrenleşmiş bir problemini daha sona erdiriyor. Habibler ve Baraj mahallelerinde, Düden Çayı nın çevresinde 3 bine yakın kişinin yaşadığı 400 gecekondu, sit alanı engelinden dolayı yıllardır tapularını alamıyordu. Bir çok kez bölgeyi ziyaret eden, tapu bekleyen vatandaşları dinleyen Başkan Tütüncü, sit alanındaki mülkiyet problemini vizyon bir proje ile çözüyor.
Tütüncü, Düden Çayı Havzası nın Kepez bölümünü cazibe merkezi haline getirecek olan ve 400 gecekondunun da tapu özlemini giderecek olan bir proje hazırladı.
Sorun vizyon bir proje ile çözülüyor
Tütüncü, tapu müjdesiyle Habibler Mahallesi nde, sit alanı içerisinde evleri olan vatandaşları ziyaret etti. Başkan Tütüncü, sit alanı içerisindeki gecekondulara yasa gereği tapu verilemediği için Düden Çayı Havzası nda gecekonduların mülkiyet probleminin çözülemediğinin altını çizdi.
Düden Şelalesi nde ve Düden Havzası nda yetkinin Büyükşehir Belediyesi nde olduğuna vurgu yapan Tütüncü, şunları söyledi: "Sit alanında evleri bulunan vatandaşlarımıza yasa gereği tapulama yapamıyoruz. Ancak, havzada yeşil alanın korunacağı proje çalışmasıyla sorun çözülebilir. Biz de yeşil alanı koruyacak ve vatandaşın mülkiyet sıkıntısını çözecek bir proje hazırladık. Sit alanında yetkinin, aynı partiden olmadığımız Büyükşehirde olmasından dolayı bu dönem projeyi hayata geçiremedik. "
Büyükşehir Ak Partili olursa proje uygulanacak
Başkan Hakan Tütüncü, önümüzdeki yerel seçimlerde Büyükşehir i, Ak Parti nin kazanması halinde projeyi hayata geçireceklerini belirtti. Tütüncü, projenin hayata geçmesiyle birlikte hem bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini hem de yıllardır atıl halde duran Düden Çayı nın, kentin sosyal yaşamına kazandırılacağını kaydetti.
Toplantıda bulunan sit mağduru vatandaşlar da mülkiyet problemlerinin çözülecek olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Tütüncüye ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiler.
Tütüncü, Habibler Mahallesindeki ziyaretinden sonra Güneş Mahallesinde Abidin Alparın evinde Mardin Dargeçitlilerle bir araya geldi, Varsak Şelale Mahallesinde kesme çiçek üretimi yapan bir serayı ziyaret etti.
Ziyarete, Kepez Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Güliz Yılman, Ramazan Eciş, Hasan Demir, Mehmet Yarbaş, Serhat Demir, Rüştü Peker, Kepez Müteahhitler Derneği Başkanı Süleyman Akbıyık, Baraj Mahalle Muhtarı Osman Uç ve Habibler Mahalle Muhtarı Ali Kundakçı da eşlik etti.