Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
403 kişi tapularına kavuşuyor
23 Ocak 2014, Perşembe - 17:06Başkan Hakan Tütüncü, Çamlıbel, Erenköy ve Esentepe mahallelerinde 1200 hak sahibine tapu tahsisi çalışmasında 403 kişinin tapulama işlemlerinin bittiğini açıkladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tapu tahsisi çalışmasında gelinen son durumla ilgili bilgi vermek amacıyla Çamlıbel Mahalle Muhtarı Mehmet Ünalı ve Esentepe Mahalle Muhtarı Salih Demireli ziyaret etti.
Ziyaretlere, Encümen Üyesi Serhat Demir, İmar Komisyonu Başkanı Ramazan Eciş ile Emlak ve İstimlak Müdürü İsmail Serinkaya da eşlik etti.
19 mahallenin 2B derdi bitti
Mahalle sakinlerinin de yer aldığı ziyaretlerde açıklamalarda bulunan Başkan Tütüncü, 2-B probleminden dolayı bölgedeki imarlı parsellerde tapu tahsisi yapamadıklarını anımsattı. Kamuoyunda 2B olarak adlandırılan orman vasfını yitirmiş Hazine arazilerinin satışını öngören kanun tasarısının 19 Nisan 2012 de TBMM Genel Kurulu nda kabul edilerek yasalaştığını aktaran Tütüncü, kanun tasarısının yasallaşmasıyla Kepezde 19 mahallede 32 yıldır yaşanan 2B probleminin sona erdiğini belirtti.
3 mahallede 1200 kişiye tapu
Başkan Hakan Tütüncü, 2B probleminin çözümüyle 2B alanları dışında kalan imarlı parsellerde tapu tahsisi yapmalarının önündeki engelin kalktığını kaydetti. Tütüncü, engelin kalkmasıyla birlikte Fatih, Göçerler, Esentepe, Çamlıbel, Erenköy, Barış, Çankaya, Kazım Karabekir, Yavuz Selim ve Fevzi Çakmak mahallelerinde 2B alanları dışındaki parsellerde tapulama çalışması başlattıklarını aktardı.
Bu kapsamda ilk olarak Çamlıbel, Erenköy ve Esentepe mahallelerinde 1200 gecekonduyla ilgili dosya toplandığı bilgisini veren Tütüncü, Encümenden, dosya toplama işlemleri tamamlanan 403 gecekonducuya tapu tahsisi kararı çıktı. Bu hak sahiplerine önümüzdeki günlerde tapularını almaları için tebligat göndereceğiz. Tapulama çalışması başlattığımız diğer parsellerle ilgili dosya toplama çalışmalarımız ise hızlı bir şekilde devam ediyor. açıklamasını yaptı.
Allaha hamd olsun. Sözümüzü tuttuk
Başka Tütüncü, 2009 yerel seçimlerinde 2B ile ilgili mülkiyet problemini çözme sözü verdiklerini hatırlatarak, Allaha hamd olsun ki verdiğimiz sözü tuttuk. dedi.
2Bnin olduğu bölgelerdeki 30 yıla yakın süren tapu özlemini sona erdirdiklerine işaret eden Tütüncü, tapulama işlemlerinin bitmesinden sonra bölgede, imara uygun modern konutların yapılacağını, hizmetin de en güzelini alacağını kaydetti.
Kesinlikle kentsel dönüşüm yok
Bölgede kentsel dönüşümün kesinlikle yapılmayacağının altını çizen Tütüncü, şunları söyledi.Vatandaşlarımıza tapularını veriyoruz. Konutlarını kendileri yapacak. Hakan Tütüncü 5 yıl boyunca bir tane kentsel dönüşüm yapmadı. Hakan Tütüncü, kat artışı ve vizyon projelerle vatandaşların arsalarının değerini artırdı. Ne kentsel dönüşüm, ne zenginlere peşkeş çekme ne de TOKİ olmayacak. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. Derdimiz, vatandaşımın tapu problemini çözmektir.
Lisenin temeli atılıyor
Ziyarette muhtarlara ve bölge halkına lise müjdesi de veren Tütüncü, Çamlıbel Mahallesinde hayvan pazarı olarak bilinen alana 24 derslikli Anadolu Lisesinin yapılacağını bildirdi. Alandaki mülkiyetle ilgili problemleri çözdükten sonra okulun yapılabilir hale geldiğini ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, Zemin etüdü yapıldı. Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkıyor. Bu yılın ilk çeyreğinde temeli atılacak. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında hizmete girecek. Anadolu Lisesi, bölgenin değerini artıracak. diye konuştu.
Tütüncü, Kanal Mahalle muhtarı Emin Küçükkara ile de bir araya geldi. Tütüncü, Küçükkaranın, bazı caddelerde bozulan yolların bakımın yapılması ve yeşil alanlardaki mülkiyetlerin kaldırılması istekleriyle ilgili gerekli çalışmaları yapacaklarını da dile getirdi.
Esentepe Mahalle muhtarlığını ziyarette, bölgede oturan bir vatandaş, engelli çocuğu için talep ettiği yol açma çalışmasını gerçekleştirmesinden dolayı Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür etti.