Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
30 yıllık hayal gerçekleşti
20 Ocak 2014, Pazartesi - 21:15Yüzme havuzu olmadığı için yıllardır maçlarını deplasmanda oynayan Antalyaspor Sutopu Takımı, Kepez Belediyesi Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzunda 30 yıl aradan sonra seyircisiyle buluştu.
Bir çoğu eski milli takım oyuncularından oluşan Antalyaspor Sutopu Takımı, Kepez Belediyesi Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzunda 30 yıl sonra bir ilki gerçekleştirdi.
Antalyasporun kurulduğu 1966 yılında faaliyete geçen, uzun bir aradan sonra 5 yıl önce tekrar liglerde mücadele etmeye başlayan ve tüm maçlarını, şehirde yüzme havuzu bulunmaması sebebiyle deplasmanda yapmak zorunda kalan Antalyaspor Sutopu Takımı, ODTÜ karşılaşmasıyla Antalyalı sporseverlere merhaba dedi.
Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzunda oynanan müsabakayı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Kepez Belediyesi Meclis Üyesi Serhat Demir, Türkiye Sutopu Federasyonu Başkan vekili Reha Alpar, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, Antalyaspor Derneği Başkanı Nazif Tanır ve çok sayıda taraftar izledi.
Gururlu ve mutluyuz
Antalyanın su sporlarında tarihi bir günü yaşadığını belirten Başkan Tütüncü, Sutopu takımımız, 1.ligde mücadele etmesine rağmen, Antalyada yüzme havuzu olmamasından dolayı maçlarını hep deplasmanda yapmak zorunda kalıyordu. Kısa bir zaman önce hizmete açtığımız Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu sayesinde, 30 yıl sonra kendi takımımıza ev sahipliği yapmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. dedi.
Tesisle başarı gelecektir
Tesisi Antalyaya kazandırdığı için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye teşekkür eden Antalyaspor Derneği Başkanı Nazif Tanır, Antalyaspor Sutopu Takımı, Kepez Belediyesinin tesislerinde 30 yıl aradan sonra müsabakaya çıkılıyor. Spor şehriyiz ama tesisimiz yoktu. Bugün bir adım atıldı. Ve de ilk müsabaka yapıldı. Bu salon, başta sutopu takımımız olmak üzere, yüzme sporunun gelişmesine büyük katkı sağlayacak. ifadesini kullandı.
Federasyondan Tütüncüye plaket
Yüzme havuzunun dünya standartlarında olduğunu söyleyen Türkiye Sutopu Federasyonu Başkan vekili Reha Alpar, tesisin, Türk sporunun gelişimine büyük katkısı olacağını belirterek, Başkan Tütüncüye hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.