Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Hayır işinde de gönülleri fethetti
16 Ocak 2014, Perşembe - 17:41İlk olma özelliğini taşıyan vizyon projelerle Kepeze şehir kimliği kazandıran Başkan Hakan Tütüncü, hayır duası almaya yönelik sosyal projelerle de ilçe halkının gönlünü kazandı.
Hizmet yolculuğunda 5. yılına giren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 65 yaş üstü yaşlılara yönelik evde bakım ve sağlık taraması ile hasta konuk evi gibi sosyal belediyecilik projeleriyle yardıma muhtaç insanların yüzlerini güldürdü.
Başkan Tütüncü, görevdeki 3. yılında kimsesizlerin kimsesi olma anlayışıyla 65 yaş üstü yaşlılara yönelik evde bakım ve tedavi projesini başlatmıştı. Allahın rızasını kazanmaya yönelik bu proje ile sağlık sorunları nedeniyle evinden çıkamayan, bakacak kimsesi olmayan yaşlılara evde bakım ve tedavi hizmeti veriliyor. Hayır duası almaya yönelik projede, doktor, hemşire, ATT (Acil Tıp Teknisyeni), biyolog, diyetisyen ve yardımcı personelden oluşan 20 kişilik sağlık ekibi; 2 hasta nakil ambülânsı, 2 sosyal destek aracı ve 1 tane engelli hasta nakil ambulansı yer alıyor.
8 bin 744 yaşlıya evde bakım ve sağlık hizmeti
Başkan Yardımcısı Dr Mustafa Özsoyun koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında bugüne kadar, 8 bin 744 yaşlı evinde muayene edildi. Hasta nakil ambulansı ile 3 bin 533 yaşlı da tedavilerinin yapılması için hastaneye götürüldü; tedavilerinin ardından ise evlerine getirildi. Proje ile 4 bin 711 yaşlıya pansuman, 273 yaşlıya ise diyetisyen hizmeti verildi.
Ücretsiz bir iyilik hareketi olan proje ile muayene, kişisel bakım, fizyoterapi, psikoterapi, diyet, acil yardım ve hasta nakil ambulans hizmetleri sunuluyor. Proje kapsamında muayene edilen yaşlıların evinin temizliği, bakım ve onarımı da gerçekleştiriliyor.
Hasta konuk evi 2050 kişiyi ağırladı
Başkan Hakan Tütüncünün hayır duası almaya yönelik diğer önemli sosyal çalışması da hasta konuk evi projesi oldu.
Çeşitli şehirlerden Antalyaya tedavi olmak amacıyla gelen bazı hastalar ve yakınları, konaklayacak yerleri olmadığı için hastane bahçesinde, hastane koridorunda ya da arabalarının içerisinde yatmak zorunda kalıyorlardı. Başkan Tütüncü, bu sıkıntıyı yaşayanlara hasta konuk evi projesiyle yardım eli uzattı. Kültür Mahallesinde, kiralanan bir bina hasta konuk evi haline getirildi. 32 yataklı misafirhanede konuklar, bir otel ortamında ücretsiz olarak ağırlanıyor.
Yabancı ülke vatandaşları da misafir edildi
Misafirlere, ücretsiz olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de ikram ediliyor. Bugüne kadar tesiste, 2 bin 50 kişi misafir edildi. Tesiste konaklayanlar arasında Almanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türki Cumhuriyetlerinin vatandaşları da bulunuyor.
Başkan Tütüncü, yeni dönemde bu iki projenin içeriğini daha da güçlendireceklerini ifade etti.