Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Tütüncü Altınova Düden Mahallesinde
13 Ocak 2014, Pazartesi - 20:38Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Düden Mahallesinde bir araya geldiği vatandaşları, bölgenin imar meselesinin çözümünde gelinen son durumla ilgili bilgilendirdi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Düden Mahallesinde bir araya geldiği vatandaşlara, yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı.
Altınova Düden Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Tütüncü, imar meselesindeki sıkıntılara rağmen Altınovaya yaptıkları önemli hizmetler olduğunu, 2 yeni yol ve Hanımeli Sokaktaki kanalı taşıyarak yaptıkları cadde genişletme çalışmaları sayesinde, Kepeze çok daha rahat ulaşım imkanı sağladıklarını söyledi. Bu hizmetlerin yeterli olmadığını belirten Başkan Tütüncü, yeterli hizmetlerin gelmesi için bir an evvel el birliğiyle imar sorununun çözülmesi gerektiğini vurguladı.
Planı bir an önce hayata geçirmeliyiz
Başkan Tütüncü, hukuki engellerin kalkmasıyla yeniden başlattıkları imar uygulaması sayesinde, Altınovanın yepyeni bir şehir ve Antalyanın yepyeni ticaret merkezi olacağını dile getirerek, Altınovada çok güzel yerleşim bölgeleri olacak. Yine tarım depolama tesisleriyle birlikte tarım alanlarında kalan Altınovanın, yani imar alanının dışında kalan kısmında, çok daha ileri düzeyde tarım yapabilmesi için tesisler meydana getirmiş olacağız. Bu plan, aynı zamanda buranın sanayileşmesine, ticaret merkezi olmasına ve de aynı zamanda çok iyi bir tarım depolama alanı olmasına katkı verecek. Bu plan, şehrin hem tarımına hem ticaretine hem de şehirciliğine katkı sağlayacak bir plan. Dolayısıyla da bu planı bir an önce hayata geçirmemiz gerekiyor. Bunu da hep birlikte el ele yapacağız. dedi.
Belediye olarak biz yaptık
Tütüncü konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: Keşke bu yargı olayları bizim önümüzü tıkamayıp, hızımızı kesmeseydi. Şu an itibariyle sorunlarımızı aşmış ve söylediğim tarzda bir şehirde yaşıyor olacaktık. Şu mutluluğumu da sizlerle paylaşmak istiyorum. 2009da buralara geldiğimizde imar sorunlarını çözeceğiz demiştik. 30 seneden fazla süredir Altınova imar bekliyor. Altınovada yapılan imar çalışmalarına baktığımız zaman çok defa paralar toplandı planlar yaptırıldı. Bu işin zahmetini çektiniz. Biz, beş yıl içerisinde yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda hiç sizlere zahmet çektirmedik. Sizlerden bir kuruş para talep etmedik. Belediye olarak her şeyi biz yaptık.
Bu belediyenin işi dedik
Kendilerinden önceki dönemlerde Altınovalılardan, planlama yapılacak, şuraya şu lazım diye paralar istendiğini ifade eden Tütüncü, konuşmasını, Biz o planları yaparken, onaylatırken ve hayata geçirirken sizlerden tek bir kuruş bile istemedik. Çünkü bu belediyenin işi dedik. Belediye bu işi çözmeli dedik. Çünkü biz Altınovadaki hemşerilerimize 30 yıldır bekledikleri imar sorunlarını çözeceğiz diye söz verdik. Bu yargı süreçleriyle karşılaşmamış olsaydık şu an güzel binalarda oturuyor olacaktınız. Altınova da her yönüyle Antalyanın cazibe merkezi olacaktı. Plan, hayata geçtiğinde bölgeye bütün Antalyadan bir geliş olacak. Bu da bölgede büyük bir hareket ve gelişme sağlayacak. sözleriyle tamamladı.