Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
"Onlar üzdü biz güldürdük"
5 Ocak 2014, Pazar - 04:31Nakliyeciler Sitesi esnafıyla bir araya gelen Başkan Hakan Tütüncü, bir önceki dönem mağdur edilen nakliyeci esnafının yüzünü, site sorunlarını çözerek güldürdüklerini söyledi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hafta sonu mesaisinde Döşemealtı ilçesinde bulunan Nakliyeciler Sitesi`ni ziyaret etti.
Ziyarete, Ak Parti Kepez İlçe Başkan Vekili Mesut Sevinç ve Ak Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi aday adayı İsmail Ulusoy da eşlik etti.
Başkan Tütüncü, siteye gelişinde Antalya Nakliyatçılar ve Ambarcılar Derneği Başkanı Remzi Demir ve esnaf tarafından karşılandı.
Tütüncü, daha sonra Demir eşliğinde sitede bulunan dükkanları ve tır garajını gezdi.Tütüncü, gezi sırasında kendilerini ilgiyle karşılayan site çalışanlarıyla, şoför esnafıyla sohbet etti ve onlara çalışmalarında başarılar diledi.
Remzi Demir, dernek binasında misafir ettiği Başkan Tütüncü`ye sitenin sıkıntıları hakkında bilgi verdi. Konuşmasında, Nakliyeciler Sitesi`ni ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tütüncü, " Güzel bir ziyaret oldu. Esnafımızla sohbettik, isteklerini dinledik." dedi.
"Nakliyeci esnafının mağduriyetini çözdük"
"Göreve geldiğimizde Kepez`de bir yerden bir yere itilen kakılan bir nakliyeci esnafı vardı." hatırlatmasını yapan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Esnafa yapılan bu davranışın doğru olmadığını düşündük. İlk göreve geldiğimiz zaman Nakliyeci esnafımız, Varsak`ta derme-çatma bir ortamda, şikayetlerle karşı karşıya kalarak, ticaretlerini sürdürüyorlardı. Bu sorunun bir çözüm noktasına kavuşturulması gerektiği düşüncesiyle hem Varsaklı vatandaşlarımızın şikayetini karşılamak hem de esnafımızın mağdur olmamasını sağlamak adına bir mutabakat zemini aradık. Göreve geldiğimiz ilk yıl bu mutabakat zemini içerisinde başlattığımız çalışmalar meyvesini verdi. Döşemealtı Belediyemizin sınırları içerisinde nakliyeci esnafımız, Milli Emlak`tan bir arazi kiralayarak, kendilerine, içerisinde birçok sosyal imkanın olduğu bir tesis yaptılar."
Türel`in desteği ile siteyi kurumsallaştıracağız
Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak Nakliyeciler Sitesi`nin yapıldığı arazinin kiralanmasına ve tesisin inşasına ciddi bir destek verdiklerinin de altını çizdi.
Önümüzdeki dönemde Nakliyeciler Sitesi`ni, çok daha kurumsal bir hale getirmeyi arzuladıklarını dile getiren Tütüncü, "İnşallah önümüzdeki yerel seçimlerden sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı`nı Menderes Türel`in kazanmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla, nakliyeci esnafımıza çok daha güzel bir tesis armağan edeceğiz." müjdesini verdi.
Gönüller kırmadan sorunları çözüyoruz
Başkan Tütüncü, bir önceki dönem Kepez Belediyesi ile nakliyeci esnafı arasında hoş olmayan manzaraların ortaya çıktığını hatırlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Çevik Kuvvet Polisi eşliğinde işyerlerinin kapatılması, yıkımlar gibi üzüntü verici olaylar, üzüntü verici hadiseler yaşandı. Nakliyeci esnafımızın üzüldüğünü gördük. Kendi dönemimizde esnafımızı güldüreceğiz, sevindireceğiz dedik. Onların işi, aşı, ekmeği bizim aşımız, ekmeğimizdir, dedik. Bugün geldiğimiz noktada Nakliyeci esnafının bizim dönemimizdeki Kepez Belediyesi`ne karşı bir memnuniyeti varsa bundan mutluluk duyuyoruz. Problemlerimizi el birliği ile karşılıklı fedakarlıklar göstererek çözdük. Gönülleri kırmadan sorunları ortadan kaldırıyoruz. Kepez ve esnafımız için yapacağımız daha çok hizmet var. Nakliyeci esnafımıza, ödememiz gereken çok daha gönül borcumuz var."
Antalya Nakliyatçılar ve Ambarcılar Derneği Başkanı Remzi Demir de sitenin sıkıntılarının çözümüne verdiği desteklerden dolayı Tütüncü`ye teşekkür etti.