Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Kepez yeşil alanda destan yazdı
28 Aralık 2013, Cumartesi - 01:43Başkan Hakan Tütüncü, yeşil alan yatırımda da Kepez`in yüzünü güldürdü. Kepez`e, 1 milyon 421 bin m2 yeşil alan kazandırdı.
Fen işlerine yönelik çalışmalarda rekor kıran ve ilçeye dev eserler armağan eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ekibiyle birlikte yeşil alan yatırımında da müthiş bir başarıya imza attı. Kepez`de 5 yılda 1 milyon 421 bin m2 yeşil alan oluşturuldu.
Başkan Tütüncü, bu rakamla Kepez i Antalya`nın en yeşil ilçelerinden biri haline getirdi.
Antalya`ya mesire alanı
Tütüncü`nün sanatı, estetiği öne çıkaran bakış acısıyla inşa edilen, yaşayanların ihtiyaçlarına cevap veren yeni nesil parklarla, Kepez`in şehir kimliği kazanmasına katkı sağlandı. Kent Ormanı, Meşe Kapısı, Seyir Terası ve Gazi Bulvarı düzenlemeleriyle de Antalya`nın turizm imajı güçlendirildi. Özellikle Kent Ormanı ve Meşe Kapısı çalışmalarıyla, kent merkezinde yaşayanların mesire alanı ihtiyacı karşılandı. Şimdi Yaz aylarında binlerce Antalyalı, serin iklimin, çeşitli sosyal tesislerin olduğu mesire alanlarını ziyaret ediyor.
Antalyaya iki seyirlik tepe
Yıllardır atıl halde kalan kent merkezinin kuş bakışı izlenebildiği iki noktası da seyirlik yerler haline getirildi. Kent merkezi manzaralı Kepezüstü mevkiindeki Kent Ormanı, yeniden düzenlendi ve Antalya`nın Çamlıca Tepesi oldu. Şehir merkezini, denizi ve dağları panoramik bir şekilde seyretme olanağı sunan Masa Dağı bölgesine de Antalya nın ilk seyir terası inşa edildi.
İlk şehit temalı park
Antalya, ilk şehit temalı parkına da Başkan Tütüncü döneminde kavuştu. Sakarya Bulvarında çalıların işgalinde, karanlık bir nokta halindeyken yenilenen Şehitler Parkı, Mehmetçiğin kahramanlıklarının ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelelerinin rölyef ve heykel çalışmaları ile anlatıldığı şehit temalı park olarak düzenlendi.
Protokol yoluna estetik makyaj
Tütüncü`nün vizyonel, yenilikçi bakış acısı, Antalya`nın protokol yolu olarak bilinen Gazi Bulvarı`ndaki görsel ayıbıda ortadan kaldırdı. Görsel işgalden dolayı Antalya`nın turizm imajına yakışmayan bulvarın kuzey bölümü, çiçek bahçelerinin, ışıklı 4 adet su havuzunun, sosyal donatı alanların olduğu bir proje çalışmasıyla Avrupa kenti bulvarı imajını aldı.
Yörük kültürüne de yatırım yapıldı
Kepez`in yeşil dokusu artırılırken, ilçedeki tarihi yapılar da unutulmadı. İlçedeki ilgisizlikten ve bakımsızlıktan yok olma tehlikesi içerisinde kalan, Yörüklerin yaylaya göç ederken kullandıkları 9 adet sarnıcın çevre düzenlemesi yapıldı. Yine Barış Mahallesinde kent merkezinin kuşbakışı görülebildiği 6 bin 400 metrekarelik alana da Yörük kültürünün yaşatılacağı bir park inşa edilerek, Yörüklerin hizmetine sunuldu.
İlçenin simgesi su kanalı güzelleştirildi
Tütüncü döneminde, çöp ve ot işgalindeki Kepez in simgelerinden biri olan DSİ su kanalının kötü imajı da düzeltildi. Kepezin batısındaki Ünsal Mahallesinden başlayan ve birçok mahalleden geçerek ilçenin doğusundaki Düden Şelalesine dökülen Devlet Su İşleri (DSİ) kanalının tamamı, çevre düzenlemesi çalışmasıyla güzelleştirildi.
170 adet yeni park 70 park da yenilendi
Mülkiyet problemlerinden dolayı kamu yatırımı yapılamadığı için uzun yıllar atıl halde bulunan alanlar da yeşillendirildi.
2009`dan önceki park hizmetinin ikiye katlandığı bu dönemde, Park ve Bahçeler Müdürlüğü 1 milyon 421 bin m2 yeşil alan çalışması gerçekleştirdi. İnşası devam edenlerle birlikte 5 yılda 170 adet yeni park yapıldı. Kepez`in sınırları içerisindeki 6 köye de hizmet götürüldü. Hizmet ömrünü tamamlayan, içerisindeki mobilyaları eskiyen 70 adet park da tüm alt ve üst yapısıyla yeniden inşa edildi.
Spor temalı parklar
Hizmete giren parklarda, 53 adet basketbol sahası, 97 adet açık hava spor aletleri, 151 adet çocuk oyun grubu ve 23 adet su havuzu yer alıyor. Parklara, 4 bin 479 adet tekli, 5 bin 948 adet masalı bank, 740 adet de çatılı kamelya yerleştirildi.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 5 yıl boyunca ilçedeki bütün camilerin, okulların her türlü ihtiyacını da karşıladı.
Her mahalleye eşit park hizmeti götürmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Hakan Tütüncü, emeklerinden ve güzel hizmetlerinden dolayı Park ve Bahçeler Müdürlüğü bürokratlarını ve çalışanlarını kutladı.