Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Kepeze 16 yeni okul
21 Aralık 2013, Cumartesi - 14:44Başkan Hakan Tütüncü, okul arsalarının imar düzenlemesini yaparak ve mülkiyetle ilgili problemini çözerek Kepeze 16 yeni okul kazandırdıklarını söyledi. Tütüncü, yeni okulların bazılarının ise 2B problemi çözülen mahallelere yapılacağının müjdesini verdi.
Göreve geldiği günden itibaren eğitime, okulların fiziki problemlerini çözümüne büyük önem veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye yeni okulların yapılması için de gayret gösteriyor.
Kepez Belediyesi, okul alanlarının imarla ve mülkiyetle ilgili problemlerini çözerek, ilçeye yeni okullar kazandırılmasının önünü açıyor.
Olağanüstü toplanan Kepez Belediye Meclisi de ilçeye yeni bir okul yapılmasının önündeki imar engelini ortadan kaldırdı.
Barışa okul geliyor
Başkan Hakan Tütüncü, başkanlığında 13 gündem maddesini görüşmek üzere toplanan mecliste, Barış Mahallesine yapılacak olan okul binasının arsasında yaşanan imar sorununun çözümüne yönelik hazırlanan imar revizyonu görüşüldü. İmar Komisyonunun, okul alanındaki problemin çözümüne yönelik hazırlanan 11000 ölçekli uygulama imar planı revizyonuna verdiği uygundur raporu oy birliği ile meclisten geçti.
Kabul edilen imar düzenlemesi, Antalya Büyükşehir Meclisinden de onaylanması halinde Barış Mahallesindeki okul alanındaki imar problemi çözüme kavuşmuş olacak.
Okul yapımına 2B engeldi
Gündem maddesiyle ilgili bir değerlendirmede bulunan Başkan Tütüncü, su kanalının kuzeyindeki Barış, Erenköy, Esentepe, Yavuz Selim, Kütükçü, Çankaya, Göçerler, Çamlıbel, Fatih ve Fevzi Çakmak mahallelerinde 2B ile ilgili mülkiyet sıkıntısından dolayı okul ihtiyacının karşılanamadığını anımsattı. Tütüncü, orman vasfını kaybetmiş Hazine arazileri olarak bilinen 2B alanlarına yönelik düzenlemenin yasallaşmasıyla, bölgenin 2B ile ilgili mülkiyet probleminin çözüldüğüne işaret etti.
2B engeli kalktı okul geldi
Tütüncü, konuşmasının devamında şunları söyledi: 2B probleminin çözülmesiyle birlikte bölgede imar revizyonları yapılabilir hale geldi. Böylece 2B engelinin kalktığı mahallelerimizin okul ihtiyacını karşılayabileceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı da bu mahallelerimize yeni okulların yapılmasını 2014 yatırım programına aldı. Fevzi Çakmak, Barış, Çankaya, Çamlıbel mahallelerimize inşa edilecek olan okulların ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak. Kabul ettiğimiz imar revizyonu ile de 2B engelinin kalktığı mahallelerin okul ihtiyacının karşılanmasına yönelik ciddi ve esaslı bir adım attık.
Tütüncü, imar revizyonuna desteklerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.
Kepezde eğitim kalitesi artıyor
Başkan Hakan Tütüncü, okul alanlarındaki imarla ilgili düzenlemeleri yaparak ve mülkiyetle ilgili problemleri çözerek, 2013-2014 döneminde 16 okulu yatırım programına aldırdıklarını kaydetti. Tütüncü, yeni okullarla birlikte derslik sayısının artacağını ve böylece okulların eğitim kalitesinin yükseleceğini ifade etti.
Başkan Tütüncü, Kepezde 2002de 94 olan okul sayısının 2013te 142ye; 2002de 1662 olan derslik sayısının ise 2013te 2415e çıktığını aktardı.
Tütüncü, 2002de Kepezde Halk Eğitim Merkezi, Bilim Sanat Merkezi ve İmam Hatip Lisesinin olmadığına işaret ederek, 2013te ise ilçede 3 Halk Eğitim Merkezi, 1 Bilim Sanat Merkezi ve 5 tane de İmam Hatip Lisesi bulunduğunu bildirdi.
Yapımına başlanılan ve ihaleye çıkacak olan okullar:
Varsak İmam Hatip Ortaokulu (24 derslikli. İnşaatı devam ediyor.)
Çankaya Mahallesi ortaokul (12 derslikli. İhale aşamasında)
Gülgin Nihat Ömür Ortaokulu (24 derslikli. İhale hazırlıkları yapılıyor.)
Fevzi Çakmak Mahallesi İlköğretim Okulu (24 derslikli. İhale hazırlıkları yapılıyor.)
Fevzi Çakmak Mahallesi İlköğretim Okulu (16 derslikli. İhale hazırlıkları yapılıyor.)
Teomanpaşa Mahallesi ilkokul ve ortaokul (24 derslikli. Sözleşme aşamasında.)
Şafak Mahallesi özel eğitim okulu (24 derslikli. İhale hazırlıkları yapılıyor.)
Gazi Mahallesi ilkokul ve ortaokul (24 derslikli. Sözleşme aşamasında.)
Kültür Mahallesi Bilim ve Sanat Merkezi (16 derslik+atölye. İnşaatı devam ediyor.)
Çamlıbel Mahallesi Anadolu Lisesi ( 24 derslikli. İhale hazırlıkları yapılıyor.)
Çamlıbel Mahallesi Hatice Salih Aksoy Anasınıfı (4 derslik. İnşaatı devam ediyor.)
Ünsal Mahallesi ilkokulu ve ortaokulu ek bina (12 derslik. İnşaatı devam ediyor.
Hüsnü Karakaş Mahallesi Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu (32 derslik. Geçici kabul aşamasında.)
Kültür Mahallesi Mahmud Celaleddin Ökten İmam Hatip Lisesi ve 300 yataklı pansiyon (24 derslikli. İnşaatı bitme aşamasına geldi.)
Akdeniz Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezi ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyon. (16 derslikli. İnşaat aşamasında.)
Yeni Doğan Mahallesi İlkokulu ve ortaokulu (16 derslikli. Yapımı devam ediyor.)