Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Yeni Doğanın da yolları konforlu oluyor
20 Aralık 2013, Cuma - 22:36Kepez Belediyesi, konut yapımı ve alt yapı kazı çalışmaları sonucu yolları bozulan Yeni Doğan Mahallesinde sıcak asfalt çalışması başlattı.
Birbirine komşu olan Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan mahallelerinin, konut yapımı ve doğalgaz, elektrik gibi alt yapı kazılarıyla kullanılamaz hale gelen yollarının asfaltlanması aralıksız sürüyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde mülkiyet ve imar problemlerinin çözülmesinin ardından gecekondu dokusundaki bölgede şehirleşme sürecine geçilmişti. Şehirleşmeyle birlikte bölgede başlayan konut yapımı, kanalizasyon, doğalgaz ve elektrikle ilgili alt yapı yatırımları sonucu, üç mahallenin yollarının asfaltı kullanılamaz hale gelmişti.
Alt yapı bitti asfalt geldi
Kepez Belediyesi de konut yapımı ve alt yapı çalışmaları biter bitmez, bölgeye asfalt hizmeti götürdü. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki ilk sıcak asfalt çalışmasını geçtiğimiz günlerde Kültür Mahallesinde gerçekleştirdi. Vatandaşları en kısa sürede konforlu yol hizmetiyle buluşturmak isteyen Fen İşleri Müdürlüğü, Kültürden sonra şimdi de Yeni Doğan Mahallesinin yollarını asfaltlıyor. Mahalle sakinleri de kazı çalışmalarıyla tahrip olan yollarının sıcak asfaltla konforlu hale gelmesinin sevincini yaşıyor.
Üç mahalleye 12 milyon liralık yatırım
Ahatlı Mahallesinde 34 bin ton asfalt, 30 bin m2 parke kaldırım, Kültür Mahallesinde 36 bin ton asfalt, 30 bin m2 parke kaldırım, Yeni Doğan Mahallesinde ise 25 bin ton asfalt ve 16 bin m2 parke kaldırım çalışması gerçekleştirilecek. Üç mahalledeki 95 bin ton asfalt ve 76 bin m2 parke kaldırım yatırımının maliyeti ise yaklaşık 12 milyon lira.
Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, hava şartlarına bağlı olarak bölgedeki asfalt ve kaldırım çalışmalarını en kısa sürede bitirmeyi amaçladıklarını bildirdi.