Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Kanal bitti şimdi yol yapılıyor
4 Aralık 2013, Çarşamba - 18:51Kepez Belediyesi, su kanalı engelini yeni bir kanal inşasıyla çözmesinin ardından Altınova Hanımeli Sokakta yol genişletme çalışmasını başlattı.
Kepez Belediyesi, imar probleminin çözümünde sona yaklaştığı Altınova bölgesinin acil çözüm bekleyen sorunlarını ortadan kaldırıyor.
İlçe ile Altınova arasında ulaşımı sağlayan Hanımeli Sokakta yaşanan dar yol problemi de gideriliyor. İki aracın yan yana geçemediği, kazaların yaşandığı ve asfaltı bozulan yolun genişletebilmesi için mini bir çılgın projeye imza atıldı. Fen İşleri Müdürlüğü, yolun genişletilmesine engel olan su kanalının yerini değiştirdi. Mevcut kanalın yanına 1800 metre uzunluğunda, derinliği 3 metre, ağız genişliği 6 metre olan yeni bir kanal yapıldı.
5 metre olan sokak 20 metre genişletiliyor
İnşasında 1600 m3 beton kullanılan kanalın hizmete girmesinden sonra Fen İşleri Müdürlüğü, Altınova Köprüsü ile Serik Caddesi arasındaki yolu büyütme çalışmalarına geçti.İş makinesiyle balçıktan temizlenen eski kanal, hafriyatla dolduruluyor. Hafriyat serme işinin bitmesinden sonra ise yola sathi kaplama asfalt dökülecek.
Yolun alt yapısının sağlamlaşmasının ardından ise 2014 yılının ilk çeyreğinde cadde sıcak asfaltla kaplanacak. Hanımeli Sokak, imar planındaki kullanımına uygun olarak 20 metre genişletiliyor.