Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Kepez kreşe Nasrettin Hoca ismini verdi
2 Aralık 2013, Pazartesi - 23:14Kepez Belediyesinin, Teomanpaşa Mahallesinde inşa ettiği kreş ve gündüz bakım evine Nasrettin Hoca ismi verildi. Başkan Hakan Tütüncü, tesisin Ocak ayında hizmet vermeye başlayacağını söyledi.
Kepez Belediye Meclisinin 2013 yılının son toplantısında, 19 gündem maddesi görüşüldü. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında toplanan Aralık ayı meclisinde, Teomanpaşa Mahallesinde inşa edilen kreşe isim verilmesi gündeme geldi.
Fen İşleri Müdürlüğü, kreşe, dünyaca ünlü fıkraları ve hikayeleriyle tanınan Nasrettin Hocanın isminin verilmesini önerdi. Meclis de yapımı tamamlanan kreşe Nasrettin Hoca isminin verilmesini oy birliği ile kabul etti.
120 çocuğa hizmet verecek
Karardan dolayı meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Tütüncü, yaklaşık 120 çocuğa hizmet verecek olan kreşin Kepez için önemli bir yatırım olduğunu belirtti. Tütüncü, Ocak ayında hizmete girecek olan kreşin, belediye personelinin ve bölge halkının çocuklarını kreşe verebilmeleri bakımından önemli bir ihtiyacı karşılayacağını kaydetti.
Nasrettin Hoca isabetli oldu
Nasrettin Hocanın fıkralarıyla, komik hikâyeleriyle tanındığına değinen Başkan Hakan Tütüncü, Nasrettin Hocayı fıkralarıyla tanırız ama kendisi aynı zamanda Anadolu aydınlanmasının, Anadolu kültür ve medeniyetinin en önemli isimlerinden bir tanesidir. Özellikle bir masal kahramanı olması, çocuklarımıza yön gösterici fıkralarının edebiyatımızda yer alması bakımından, bu ismin son derece isabetli olduğunu düşünüyorum. diye konuştu.
145 vatandaşın tapu sorunu çözülüyor
Aralık Meclisinde 145 hak sahibinin mülkiyet probleminin çözümüne yönelik adım da atıldı. Göçerler, Ahatlı, Zeytinköy ve Sütçüler tapulanmasında 145 hak sahibine arsa tahsisi yapılıp yapılamayacağı, yapılacak ise işlemlerin takibi için belediye encümenine, belediye başkanına yetki verilmesi de oybirliği ile meclisten geçti.
Okul yatırımın önü açıldı
Aralık meclisinde Kepeze okul yatırımı yapılması için de önemli kararlar alındı. Yeni Mahalledeki Nihat Gülgün Ömür İlköğretim Okulunun, ek binalar için bahçesinin genişletilmesi ve Barış Mahallesine yeni okul binası yapılmasına yönelik imar düzenlemeleri de oy birliği ile karara bağlandı.
Kreşte neler var
Nasrettin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Teomanpaşa Mahallesinde 960 m2lik belediye sosyal tesis alanına inşa edildi. Kreş, 1200 m2 inşaat alanına sahip ve 3 kattan oluşuyor. Tesiste, derslikler, yemekhane, gösteri odası, uyku odası ve oyun grup odaları yer alıyor. Kreşin ihale bedeli ise 691 bin lira.